Odunpazarı, Tepebaşı ve 12 ilçede kazanan meclis üyelerinin isimlerini açıklıyoruz. Büyükşehir Meclisi’nde AK Parti çoğunlu en fazla konuşulan konu oldu.
Kesin olmayan sonuçlara göre Odunpazarı’nda CHP 16+4, AK PARTİ : 13, MHP : 4
ODUNPAZARI’NIN BÜYÜKŞEHİR’E YANSIMASI
CHP 3 + 1 belediye başkanı, Ak Parti : 2, Mhp : 1
TEPEBAŞI BELEDİYESİ
CHP: 18+4, AK PARTİ: 14, MHP: 1
BÜYÜKŞEHİR’E YANSIMASI
CHP: 5+1 (BAŞKAN)
AK PARTİ : 3
&&&
DİĞER 12 İLÇEDE BAŞKANLARLA BİRLİKTE
AK PARTİ: 24, CHP : 5
BÜYÜKŞEHİR’DE OLUŞACAK TOPLAM TAPLO
CHP: 15+1 BELEDİYE BAŞKANI
AK PARTİ: 29
MHP: 1
TEPEBAŞI BELEDİYESİ MECLİ ÜYELERİ
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
AHMET ATAÇ BAŞKAN
AHMET İLKER MUHASEBECİ
ABDÜLKADİR ADAR SERBEST
ERDOĞAN AYDOĞMUŞ İNŞAAT MÜHENDİSİ
NURAY AKÇASOY MECLİS ÜYESİ
TURGUT DOĞANDOR AVUKAT
ERKAN UÇKAN EM. ÖĞR. ÜYESİ ÜNİVERSİTE
METE YILMAZ TURİZMCİ
METİN GÜNDOĞDU TEKNİSYEN
ZEYNEP ÇETİN EMEKLİ
MUKADDES HARMANCI YILMAZ ECZACI
SERDAR TACİ ZENGİN MÜHENDİS
İBRAHİM KÖKDERE SERBEST
NAZAN ERŞAHİN ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSİ
HASAN HÜSEYİN BOLAT EMEKLİ
FATMA RABİA AY DOKTOR
NİYAZİ ÇETİN ESNAF
HASAN TUTUCU EMEKLİ
ABDULLAH SARGIN ESNAF
JALE NUR SÜLLÜ İLETİŞİM BİLİMCİ
HATİCE CANAN ADLIM YÖNETİCİ
HALİL ERSEN YENİCELİ ELEKTRİK MÜHENDİS
YAŞAR TEPEKAYA ESNAF
%%%
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ MECLİ ÜYELERİ
MUSTAFA BİRSEN ESNAF
TUNCER KÖKÜER MÜHENDİS
MUSTAFA ÖNDER ECZACI
ZİHNİ ÇALIŞKAN AVUKAT
AYDAN ÜNLÜOĞLU EV HANIMI
ONUR OSKAY ESNAF
AHMET SİVRİ TÜCCAR
ALİ KARADEMİR EMEKLİ
SERHAN ARIMAN ESNAF
MÜMİN ESENOĞLU ÇİFTÇİ
ORHAN DURMUŞ MALİ MÜŞAVİR
NERMİN GENCE ÖĞRETMEN
SAMİ AYDOĞDU PSİKOLOG
FATİH DÜŞ MİMAR
%%%
ODUNPAZARI BELEDİYESİ MECLİS ÜYELERİ
CUMHURİYET HALK PARTİSİ
BAŞKAN KAZIM KURT
ERDAL CAFEROĞLU İŞADAMI
AYDIN ÜNLÜCE AVUKAT
HÜSEYİN ERDEMİR MÜHENDİS
EMRE GENÇ AVUKAT
ÖNDER TUNA MÜHENDİS
MUSTAFA KOSKU BAŞ KATİP
İNCİ EROL MÜHENDİS
CEVDET KARANFİL AVUKAT
DİLAVER ATAY İKTİSATÇI
BEKİR SITKI SARAÇ EMEKLİ
NÜKET YÜCESAN EMEKLİ
MAHMUT ÇAKMAK EMEKLİ
SEDAT AYHANER SENDİKACI
MEMET UZUN MÜHENDİS
CAHİDE TETİK İŞLETMECİ
GÜLVEZİR ÖZDAMAR ÜNİVERSİTE
MEHMET KAMİL BİÇERLİ SERBEST
MAHMUT SÜZEN EĞİTİMCi
GÜLTEN SEBER DOKTOR
İBRAHİM ARSLAN İŞLETMECi
%%%
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
AHMET YAPICI MALİ MÜŞAVİR
FECİR ÜÇKAYA EĞİTİMCİ
NURİ TEMİZSOY MÜTEAHİT
HAYRETTİN ESEN ESNAF
MUSTAFA ÖZKAN AVUKAT
ADEM KARA MÜHENDİS
HATİCE KOZAN SERBEST
SÜLEYMAN YÜCEL MİMAR
SEDAT HALAÇ YÖNETİCİ
AHMET ÖZDAMAR ESNAF
SITKI KARACA DOKTOR
KAZIM SERTKAYA AVUKAT
FARUK IŞIK ESNAF
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
MUHSİN DOĞAN İŞ ADAMI
MUSTAFA TORAMAN MAKİNA MÜHENDİSİ
İNAN ERSOY AVUKAT
MUSTAFA ÜNAL SANATÇI
BÜYÜKŞEHİR'DE YER ALACAK DİĞER İLÇELERİN MECLİS ÜYELERİ
AK Parti Rafet Demirtaş (Başkan)
AK Parti Ali Öztürk (Esnaf)
CHP Hüseyin Tuncay
BEYLİKOVA
AK Parti Özkan Alp (Başkan)
AK Parti Mustafa Balık (Emekli)
ÇİFTELER
AK Parti Metin Özen (Başkan)
AK Parti Fani Can (Eğitimci)
AK Parti Ali Kaya (Çiftçi)
CHP Atilay Dalgıç (Avukat)
GÜNYÜZÜ
AK Parti Remzi Arayıt (Başkan)
AK Parti Süleyman Akpınar (Esnaf)
HAN
CHP Erdal Şanlı (Başkan)
CHP İrfan Genç (Emekli)
İNÖNÜ
AK Parti Kadir Bozkurt (Başkan)
AK Parti Tahsin Çevik (Çiftçi)
MAHMUDİYE
CHP İshak Gündoğan (Başkan)
AK Parti Mustafa Darcan (Esnaf)
MİHALGAZİ
AK Parti Zeynep Akgün (Başkan)
AK Parti Adem Uyar (Emekli)
MİHALIÇÇIK
AK Parti İsmail Uysal (Başkan)
AK Parti Halil Sami Barış (Esnaf)
SARICAKAYA
AK Parti Faruk Güler (Başkan)
AK Parti Kadir Sevim (Emekli)
SEYİTGAZİ
AK Parti Hasan Kalın (Başkan)
AK Parti Yaşar Çorapsız (İnşaat Mühendisi)
SİVRİHİSAR
AK Parti Hamit Yüzügüllü (Başkan)
AK Parti Rahime Turan (Mali Müşavir)
AK Parti Ahmet Özçetin (Belde Belediye Başkanı)
CHP İbrahim Yılmaz Kılıçaslan (Emekli)