Eskişehir Lokantacılar Odası, 5362  Sayılı Esnaf  kanunun 75.maddesindeki yetkiyle 3308 sayılı mesleki eğitim kanunun kapsam dışı meslek dallarında Kalfalık ve Ustalık belgesi sınavları 10.dönem mezunlarını verdi.

 Türkiye Lokantacılar,Pastacılar Federasyonu Genel başkan Vekili ve Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen "Amacımız  yeni uyum yasaları ile gelen mesleki yeterlilik kanununca Eskişehirimiz’de  tüm  meslektaşlarımıza bu eğitimleri aldırmak  ve mesleğinde  eğitimsiz ve belgesiz  hiçbir esnafımızı bırakmamaktır.  

2018 yılında göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Eskişehir'de ustalık belgesi bulunmayan bir tek işletme bile bırakmayacağız demiştik ve bu misyonla yolumuza devam ediyoruz. Eskişehir'de mesleki çıraklık eğitim merkezinden sonra odamızı sektörümüzün eğitim ve kurs merkezi haline getirdik. Türkiye’de mesleki eğitim kursları ve belgelendirme yaparak örnek odacılık sergileyerek Eskişehir’de ilk eğitim seferberliği başlatan ve bunun devamını sürdürebilen oda ve yöneticiler olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz.

Büyükşehir’den cezaevindeki kadınlara eğitim Büyükşehir’den cezaevindeki kadınlara eğitim

-İşsizliğin önlenmesi için İŞKUR tarafından verilen prim teşvikinin mesleki eğitim alanlar için 2-3 kat artırıldığına değinen BİLEN şu ifadeleri kullandı: “Özellikle kadınlar ve gençlerin istihdamını artırmak için verilecek prim teşvikine mesleki yeterlilik belgesine sahip olma krıteri getirilmesini çok önemsiyoruz.

Mesleki Ustalık Belgesi sahibi olmanın önemi gittikçe artacaktır “dedi.”