“Eğer samimiyseniz kadına karşı şiddet uygulamış birisini yanınızda barındırmazsınız”

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Av. Ali Acar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde yapmış olduğu sosyal medya paylaşımından dolayı sert sözlerle eleştirdi.

Başkan Acar yaptığı açıklamada,

"Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

'Bugün 25Kasım. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü. Sesimizi her zamankinden daha fazla duyurmalı, kadına yönelik şiddeti ve kadın cinayetlerini durdurmak için ele ele mücadelemizi yükseltmeliyiz'demiş. Peki Sayın Kurt. Görevi başında çalışan bayan muhtarımızı darp eden ve üstelik yargıda cezası kesinleşen ve halen daha görevine devam ettirdiğiniz Özel Kalem Müdürünüzü bu söylemlerinizin neresine koyacağız? Siz bu söylediklerinize kendiniz gerçekten inanıyor musunuz? Hep diyoruz. Söylemlerinizle yaptıklarınız birbirini tutmuyor diye. Siz bu tutarsız davranışlarınızla daha nereye kadar Belediye Başkanlığı yapacaksınız. Eğer samimiyseniz kadına karşı şiddet uygulamış birisini yanınızda barındırmazsınız. Ya gereğini yapın yada yapmış olduğunuz paylaşımı kaldırarak bu tarz söylemlerde bulunmayın artık. Başta kendiniz olmak üzere kimseyi de kandırmaya çalışmayın. Her fırsatta kadınlarımız üzerinden siyaset yapmayı da bırakın artık” ifadelerini kullandı.