AK Parti Eskişehir Yerel Yönetimler Başkanı Pınar Turhanoğlu Gücüyener, basına yaptığı açıklamada Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e sorular yönelterek cevap beklediklerini belirtti.

 

Gücüyener’in açıklaması şekilde:

“AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı olarak aşağıdaki soruların cevaplanmasını bekliyoruz.  

MHP’li Sazak Ayasofya’daki Tahribatın Takipçisi MHP’li Sazak Ayasofya’daki Tahribatın Takipçisi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ya da Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde işe aldığı hakim yakını var mıdır?

Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği 1999 Yılından bu yana Eskişehir’de görev yapan kaç hakimin kızını/oğlunu Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ya da Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde işe almıştır?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı 1999 yılından bu yana Eskişehir İli yargı çevresinde yargılanmış mıdır?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı 1999 yılından bu yana Eskişehir İli yargı çevresinde kaç kez yargılanmıştır?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yargılandığı ceza mahkemesi hakiminin oğlunun/kızının Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ya da Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde avukat olarak çalıştığı olmuş mudur?

Eğer oldu ise Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yargılandığı ceza mahkemesi hakiminin oğlunun/kızının yargılama başladıktan sonra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde ya da Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nde avukat olarak çalışmaya başladığı kaç kez olmuştur?”