Eskişehir Bilecikliler Eğitim Kültür Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet SARAÇ ve yönetim Kurulu üyeleri ile beraber Bilecik Şeh Edebalı Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen programa katılım sağladı.

Bilecik Kent Konseyi’nin kuruluşunun 3. Yıl dönümü ve Kentlerde Yaşam Günü etkinliği kapsamında düzenlenen buluşmada, geçmiş dönem ve günümüzde Bilecik’e hizmetlerde bulunmuş isimlerin hayat hikayeleri okundu, yaptığı çalışmalar anlatıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programda; “Vali Bey” kitabının Yazarı Saygı Öztürk, okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.

Eskişehir’in kardeşliği örnek oldu Eskişehir’in kardeşliği örnek oldu

Mahalli sanatçı Kazım Kaya tarafından program sonunda “Bilecik’ten Ezgiler” eserinden türkülerin seslendirildiği  gecede, Bilecik’in ilk Belediye Başkanı Ali Dedeoğlu ile daha sonraki dönemde başkanlık yapan Necati Önen, Bilecik eski Valisi Refik Arslan Öztürk yanı sıra Milli Atlet Mehmet Terzi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Eski Belediye Başkanlarından İsmail Atak, Çömlek Ustası Salim Yaşar, Şair ve Besteci Salih Korkmaz, Eko Turizm Girişimcisi Bedriye Berber Engin’in hayat hikayeleri okundu.

Dernek Başkanı Ahmet SARAÇ 45 yılını spora adamış Milli Sporcu Sayın Mehmet TERZi ye plaketini takdim etti.  Konuşmasında Eskişehir de bulunan Bilecikli hemşehrilerinin selamını ileterek. Başta Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen ve çalışma arkadaşlarına böylesi güzel,  duygulu ve onur verici anların yaşandığı bu organizasyon için teşekkür etti. Sonra Milli sporcu Mehmet TERZİ ye Bilecik e hem ülkemizde hem yurtdışında katmış olduğun değerler  için kendisine sonsuz teşekkürlerini iletti.

Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri, yaşam kültürü ve sosyal değerleri hakkında bilgilendirme ve tanıtımların yapıldığı program, fotoğrafların çekilmesiyle son buldu.