23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. Yıl dönümü, Bozüyük’te coşkuluyla kutlandı.

Haber:Soner ÇELİK

Bozüyük Saffet Şeker İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri 23 Nisan kutlamaları kapsamında program hazırladı. Bozüyük Kumral Abdal Anadolu Lisesi’nin kapalı spor salonunda yapılan programa çok sayıda veli katıldı.

Programda, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma yapan Sınıf Öğretmeni Şule Çelik; “Mustafa Kemal Atatürk ve hepimizin dedeleri nineleri inandılar Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan bir ulusun aklın ve bilimin ışığında ilerleyeceğine, dünyada hak ettiği yeri alacağına, bir ulusa yakışanın bir kişiye kul köle olmak değil kendi kendisinin efendisinin olması gerektiğine inandılar. Sevgili çocuklar,  sizler yarını bugünden daha yaşanır kılacaksınız. Aydınlık güzel günlere yürürken aklınızdan hiç çıkarmamanız gereken şeyler var elbette; Dürüst olmayı, çalışkan olmayı bileceksiniz. Vatan millet ve bayrak sevgisini yürekten hissedeceksiniz. Barışa, kardeşliğe, birlik olmaya koşacaksınız. Çanakkale’yi Dumlupınar’ı, İnönü’yü, Sakarya’yı, Büyük Taarruz’u bileceksiniz. 19 Mayıs ne demek, Samsun’a çıkmam ne demek bileceksiniz. Erzurum2u Amasya’yı Sivas’ı bileceksiniz. 29 Ekim’i bileceksiniz. Yani sevgili çocuklar ödeviniz biraz ağır yolunuz uzun. Atatürk size güvendi, biz de sizlere güveniyoruz. Sizler bugünün küçükleri yarının büyüklerisiniz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız hepimize kutlu olsun’ dedi. Konuşma sonrası program, çocukların hazırladığı birbirinden keyifli gösterilerle devam etti. Danslar, okunan şiirler ve pek çok görsel şovla süslenen program veliler tarafından ilgiyle izlendi.

8 bin 600 yıl öncesine ait 3 delikli müzik aleti göz kamaştırdı 8 bin 600 yıl öncesine ait 3 delikli müzik aleti göz kamaştırdı