20’nci yaşını kutlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 1 Ekim’de Bulutsuzluk Özlemi ile birlikte özel bir konsere imza atacak. Halka açık ve ücretsiz yapılacak konser Cumhuriyet Meydanı’nda Eskişehirliler ile buluşacak.

 

Türkiye’nin başarılı senfoni orkestralarından biri olarak gösterdiği gelişim ile sanat dünyasında örnek gösterilen Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, 2022-2023 sezonunda yine birbirinden özel konserlerle sanatseverlerle buluşuyor.

Her hafta Eskişehirlileri klasik müzikle buluşturan, genç yeteneklerin keşfinde ve istihdamında ülkemizin önemli kaynaklarından biri olan Senfoni Orkestrası, kuruluşunun 20. yılında özel bir konsere imza atacak.

Sinema ve Normal Hayat Sinema ve Normal Hayat

1 Ekim Cumartesi günü 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda, Türkiye'nin ilk Türkçe sözlü alternatif rock yapan grubu Bulutsuzluk Özlemi dillerden düşmeyen şarkılarını, orkestra şefliğini Ender Sakpınar’ın yapacağı Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile birlikte Eskişehirliler için seslendirecek.

Gülsüm, Kuzuların Sessizliği, Törki Törki gibi şarkıları dillerden düşmeyen Türkçe Rock türünün sevilen gurubu Bulutsuzluk Özlemi, müzik tarihine damga vuran şarkılarıyla Eskişehirliler ile buluşacak.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 1 Ekim’de Cumhuriyet Meydanı’nda ücretsiz ve halka açık gerçekleştirilecek konsere tüm Eskişehirlileri beklediklerini ifade ettiler.