Atatürkçü Düşünce Derneği  Eskişehir Şube Başkanı Cihan Taşar, “Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şubesi olarak, Emperyalist İşgalci güçlere karşı kazanılan, Büyük Zaferin 100. Yılını kutluyoruz”dedi. Taşar, “Dünyada emsalsiz bir Kurtuluş Savaşı veren, Büyük Türk Milleti 26 Ağustos 1922’de Kocatepe’de Başkomutan Mustafa Kemal Paşa önderliğinde başlattığı büyük taarruzla, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Büyük bir zafer kazanarak, 9 Eylül 1922’de İzmir’de düşman kuvvetlerini denize dökerek Emperyalist İşgale son vermiştir.

 

       100 yıl önceki Büyük Zaferi çeşitli etkinliklerle kutlayacağız.  25 Ağustos 2022 günü, Afyonkarahisar Kocatepe’ye otobüsle giderek, gece üyelerimizle Zafer Yürüyüşüne katılacağız. 26 Ağustos sabah Saat 05:00’te resmi törenlere katılacağız.

 

Eski hükümlülere yeni fırsatlar verilecek Eski hükümlülere yeni fırsatlar verilecek

       30 Ağustos 2022 tarihinde Salı günü ise, Eskişehir’de Büyük Zafer Yürüyüşünü gerçekleştireceğiz.

      

          Yürüyüş, Ulus Meydanında Saat 18:00’de toplanıp, Ulus Anıtında Demokratik Kitle Örgütleri adına basın açıklaması yapacağız. Üyelerimizin ve halkımızın katılımı ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile düzenlenecek yürüyüş ve etkinliklere katılacağız. Yürüyüş güzergahı Ulus Meydanından başlayarak Doktorlar Caddesinden Adalarda konser alanında son bulacaktır. Aynı gün, Vilayet Meydanında yapılacak Resmi Tören sonrası Atatürk Anıtında Saygı duruşu , İstiklal Marşı ve Basın Açıklaması ile 100. Yıl coşkusunu Eskişehir halkı ile birlikte yaşayacağız.

 

      6 Eylül 2022 Salı günü ise dernek üyelerimizle, Kütahya Dumlupınar Şehitliği ve Zafertepe Milli Parkına anma gezisi yapılacaktır. Büyük Zaferin 100. Yılını büyük bir coşkuyla kutlamak için halkımızı Büyük Zafer Yürüyüşüne ve etkinliklerimize devet ediyoruz.

 

    Yaşasın 30 Ağustos, Yaşasın Büyük Zafer!”