15 ayrı branşta çocuklara, gençlere ve yetişkinlere spor yapma imkanı sağlayan ve profesyonel olarak yetiştiren Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü, 24-28 Aralık tarihleri arasında dört farklı branş ve müsabakada Eskişehir’i temsil edecek.

 

Binlerce başarılı sporcu yetiştiren ve amatör spor kulüplerine de desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, lisanslı sporcularıyla kenti temsil etmeye devam ediyor. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüleri, 24-28 Aralık tarihleri arasında Gaziantep’te düzenlenecek olan Kulüplerarası Kısa Kulvar Genç ve Açık Yaş Yüzme Şampiyonası ve Yıldızlar Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda yarışacaklar. artistik Yüzme sporcuları ise 25-26 Aralık tarihlerinde  İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Artistik Yüzme Şampiyonası’nda yarışacaklar. Judocular aynı tarihlerde Ankara’da düzenlenecek Türkiye Judo Şampiyonası’nda mücadele edecekler.  Eskişehir’de ise Hentbol 2. Lig maçlarında 25 Aralık’ta sahaya çıkacak hentbolcular Burdur G.S.K’nın karşısına çıkacak.

4 faklı branşta Türkiye şampiyonaları ve liglerde yarışacak olan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, sıkı antrenmanlarla hazırlandıkları müsabakalarda Eskişehir’i temsil etmekten büyük mutluluk ve gurur duyduklarını belirttiler.

Eskişehirspor’dan yetişen futbolcular milli takımı şampiyonluğa taşıdı Eskişehirspor’dan yetişen futbolcular milli takımı şampiyonluğa taşıdı

Spor hayatına kazandırdıkları genç sporcuların önemli başarılar elde edeceklerine güvenlerinin tam olduğunu belirten Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü yöneticileri, “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla kurulan ve binlerce gencimize spor yapma imkan ve fırsatı sağlayan kulübümüz, kentimizi ülkenin dört bir yanında ve uluslararası yarışlarda temsil ediyor. Bir çok şampiyona ve turnuvadan madalya ve kupalarla dönüyorlar. Onların bu başarılarını görmek bizleri çok gururlandırıyor” dediler.