Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği yol, orta refüj düzenlemesi, altyapı çalışması gibi hizmetleri verirken zaman zaman yol kapatma veya şerit kapatma gibi durumlarda uyulması gereken kurallar, Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik polisleri tarafından ilgili  personele anlatıldı.

 

Şehiriçi yolların yapım bakım ve onarımlarında trafik işaretleme standarları konulu hizmet içi eğitime, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Dairesi, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi, Ulaşım Dairesi personeli katıldı. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salonda verilen eğitimde hem çalışanların hem de sürücülerin güvenliği için yapılacak uygulamaları anlatan polis memurları, çalışma yapılan bölgelerde sürücüleri uyarmak için mutlaka uyarı levhası, trafik işaret ve işaretçilerinin kullanılması gerektiğini vurguladı.

Hizmet içi eğitime katılan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi çalışanları, verilen eğitim sonrasında önemli bilgileri kendileri ile paylaşan polis memurlarına teşekkür etti.