Büzgü kelimesi giysi dikiminde kullanılan bir ipliğin kumaş üzerinde bir uçtan başlanarak istenen yere kadar geçirilmesiyle oluşan ve kumaşın dikilen bölgelerindeki bolluğun azaltılarak daha sık ve kıvrımlı bir hale gelmesini sağlayan bir işlemdir. Kısaca giysilere bolluk katma ve süsleme niyetiyle göze daha çok hitap edilmesini sağlayan işlemlerdir. Büzgülü elbise modelleri tasarlanırken farklı modellerde olabiliyor. Büzgüler yapıldıkları şekillere göre isim alırlar. Düz büzgü, kordon veya fitil kullanılarak yapılan büzgüler, kumaş ipliklerinin çekilmesiyle yapılan büzgüler, su büzgüleri, şematik büzgüler en çok tercih edilenlerdir. Büzgü özellikle elbiselere farklı bir hava katarak daha cool bir görünüm elde edinmeyi sağlar.

Gömlek Elbise Kombinleme

Yataklı Rulman Nedir? Ne İşe Yarar? Yataklı Rulman Nedir? Ne İşe Yarar?

Gömlek elbise modelleri farklı stil ve yaş gruplarının giyim seçenekleri arasında en öne çıkan parçalar arasında yer alır. Farklı tarzda kesim, çeşitli desenler, geniş renk ve kumaş yelpazesi, çeşitli birçok figür, işleme ve detayların yer aldığı gömlek elbise modelleri bulmak mümkün.  Özellikle önemli gün ve gecelerde katılacağınız davete uygun şıklığa birçok farklı gömlek elbise modeliyle ulaşabilirsiniz. Bu elbiseler farklı boy, tasarım ve kesimde olabilirler.  Kısa boydaki gömlek elbiseler özellikle yaz mevsiminde tercih edilir. Yaz aylarında gömlek elbiseleri topuklu ayakkabı, sandalet veya babet kullanarak kombinleyebilirsiniz. Bu sayede hem gündelik hem de şık bir görünüme tek bir parça ile ulaşabilirsiniz. Gömlek elbiseler spor ayakkabı ile kombinleyerek rahat bir kombin oluşturabileceğiniz gibi mayo ve bikinilerinizin üzerine giyerek denizden çıktığınızda plaj şıklığını yakalayabilirsiniz.

Özel Günlere Yönelik Elbise Modelleri

Elbise kadınların en çok tercih ettiği olmazsa olmaz parçalarda biridir. Özellikle önemli bir gün için hazırlanırken akla ilk gelen elbise kombinleridir. Gideceğiniz yere göre değişmekle beraber özel günlerde düz modellerden ziyade genellikle daha dikkat çekici elbise modelleri tercih edilir. Nişan düğün gibi organizasyonlarda saten kumaşlı elbiseler tercih ederek parlak bir görünüm sağlayabilirken, ofis toplantılarınıza büzgülü elbise modelleri ile katılarak sade ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Büzgülü ve gömlek elbise modellerine https://www.beyyoglu.com/kadin-elbise/ linki aracılığıyla ulaşabilirsiniz.