Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83'üncü yıldönümü nedeniyle Özel Çağdaş Okullarında 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi. Öğrencilerin Atatürk büstüne çiçek bırakması ile başlayan törende; saat 9’u 5 geçe Özel Çağdaş Okullarının tüm öğrenci, öğretmen ve personeli Ata’ya saygı duruşunda bulundu.

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ebru Özel, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bugün 10 Kasım, bugünün anlamı bir başka bizim için. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümü. Çocukluğumda tanıdım onu, başarılı bir öğrenciydi, azimliydi, diğerlerinden farklıydı. Gençliğimde örnekti, bir millete olduğu gibi bizlere de liderdi. Şimdilerde ise Mustafa Kemal Atatürk’ün ne kadar büyük bir insan olduğunu daha iyi anlıyor ve onu öğrencilerime tanıtıp anlatmanın önemini çok daha iyi anlıyorum. Tarih onu hep hatırlayacak Trablusgarp’tan Balkanlara, Çanakkale’den Suriye’ye ve Filistin’e, Sakarya’dan Kocatepe’ye izlerin silinmez. Ey liderim, ey gururum, sevgili Ata'm… Şunu bil ki bu milletin evlatları seni tanıdıkça kendinde kuvvet bulacaklar, en büyük eserim dediğin Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacaklar.”

ÇAĞDAŞ’TA ATATÜRK’Ü ANMA ETKİNLİKLERİ GÜN BOYUNCA DEVAM ETTİ

Özel Çağdaş Okullarında Atatürk’ü anma etkinlikleri gün boyunca devam etti. 6. sınıf öğrencilerinden oluşan okul korosu, Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Okul konferans salonunda düzenlenen programda ise öğrenciler temsili Atatürk naaşına çiçekler bıraktı. Ayrıca Özel Çağdaş Okullarında gün boyunca okul zili, Atatürk’ün sevdiği türkülerle çaldı.

Özel Çağdaş Okulları olarak fikirleri, ilkeleri ve görüşleri ile daima kalbimizde yer alan, gösterdiği yolda fikirlerini her daim yaşatacağımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz sevgi ve saygıyla anıyoruz.