Keşkül-ü Fukara gönüllüleri son 6 yıldır her sene Kurban Bayramı'nda yaptıkları çadır kent ziyaretini bu sene erkene alarak, çocuklara özel eğlenceli bir program gerçekleştirdi.

Alpu Osmaniye'deki Urfa’dan gelen mevsimlik işçilerin çadır kentini ziyaret eden gönüllüler, nüfusunun 250'sinin çocuk olduğu çadırkente bu defa palyaçolarla gitti. Çocuklara özel eğlenceli programlar hazırlayan gönüllüler; yüz boyama, balonları şişirip farklı şekiller verme ve çocuk oyunlarıyla çocuklar ve ailelerine unutulmaz bir gün yaşattılar.

Etkinliğe ilişkin paylaşımda bulunan Keşkül-ü Fukara Derneği’nin kurucusu Zekiye Doğan, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Allı pullu balonlarımızı şişirdik önce. Farklı farklı şekiller verip her birine, yanımızda götürdüğümüz abur cuburlarımızla hediye ettik. Hiç bitmesindi kekimiz, hiç bitmesindi şekerimiz! Sonra yüz boyama etkinliği yaptık kuzularımızla. Kimisi oldu aslan, kimisi oldu kelebek, kimisi oldu süper kahraman kimisi oldu prenses. Bir günlüğüne de olsa hayaller gerçek oldu. Herkes ne isterse onu oldu. Bildiğimiz tüm oyunları oynadık. ‘Kutu kutu pense, elmamı yerse’ dedik çocukluğumuza gittik. ‘Yağ satarım bal satarım’ dedik, eskiyi yad ettik. Kovaladık, kovalandık, zıpladık hopladık hiç olmadığı kadar kahkaha attık. Hep birlikte unutulmayacak bir gün yaşadık. Bir günlüğüne de olsa dünyayı serelim istedik ayaklarının altına. Ve siz gönüllülerimiz sayesinde onlarca kuzumuzun gönlünü ettik, yüzünü güldürdük.”

Başkan Ataç: Belde Evleri sıcak birer yuva Başkan Ataç: Belde Evleri sıcak birer yuva

WhatsApp Image 2022-10-03 at 12.18.12 (1)WhatsApp Image 2022-10-03 at 12.18.13WhatsApp Image 2022-10-03 at 12.18.13 (1)