Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara yapacağı ücretsiz gösterimler ile bayram hediyesi verecek.

 

Eskişehirlilerin ananas merakı Eskişehirlilerin ananas merakı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara hafızalarından silinmeyecek bir bayram yaşatacak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Cumartesi günü ilk etkinliği Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) gerçekleştirilecek. Şehir Tiyatrolarının sahneleyeceği oyun çocuk izleyicileriyle buluşacak.

       Özellikle çocuklara armağan edilen ve dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olma özelliğini taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Şehir Tiyatroları, Fransız yazar Marie Yan’ın “Geçmem Gerek” adlı çocuk oyununu Eskişehirli çocuklar için sahneliyor. Eskişehir’de 2019 yılından itibaren sahnelenmeye başlayan ve Şehir Tiyatroları sanatçısı Berkay Akın’ın Türkçeye çevirip yönettiği oyunda Pınar Bekaroğlu Ciotta ve Mustafa Kılıkçı rol alıyorlar.

Yine Operadaki aynı sahnede bu defa Senfoni Orkestrası, çocuklar için sahne alacak. Saat 14.00’te dünyada ve ülkemizde iz bırakan konserlere imza atan orkestra şefi Musa Göçmen ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı özel, “Çocuklar ve aileleri için çok sesli gösteri” sahnelenecek.  Daha önce de çok beğenilen bu özel konser, çocuklar ve ailelerine unutulmaz bir gün yaşatacak.

14.00’te Kentpark At Bakım Binicilik Tesisleri’nde at biniş gösterisi, Sazova Masal Şatosu’nda da "Rapunzel-Hak ve Değerler Atölyesi" yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.