Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir il örgütü tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı Vilayet Meydanı’nda tören düzenlendi.

MHP’den Eskişehirspor’a sürpriz destek MHP’den Eskişehirspor’a sürpriz destek

 Törende konuşan CHP İl Başkanı Recep Taşel, “30 Ağustos sadece askeri bir zafer olmaktan öte, gençlik yıllarından beri ‘milletin egemenliği’ düşüne inanmış bir lider için büyük bir kazanım olmuştur. Cumhuriyete giden yolun en önemli köşe taşı olan 30 Ağustos Zaferi, Dumlupınar’dan yakılan özgürlük, bağımsızlık ve milletin egemenliği ışığı,  bugün de yolumuzu aydınlatıyor.” diye konuştu. 
MİLLET EGEMENLİĞİ
CHP’nin Atatürk ve arkadaşlarının emaneti olan Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırarak “millet egemenliği” düşünü eksiksiz şekilde hayata geçireceğini belirten Taşel, “Tek adam rejiminin yerini; kimsenin kimseyi ötekileştirmediği, yaşam tarzına müdahale etmediği, inançlara saygılı, farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak gören, çoğulculuğu esas alan ve yeniden, ‘BİZ’ olacağımız şekilde demokratik, laik, sosyal hukuk devleti alacak.” şeklinde konuştu. 
BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Hiç kimse umutsuzluğa kapılmamasını isteyen Başkan Recep Taşel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Atatürk’ün söylediği gibi; ‘Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyenindir.’ Bu duygu ve düşüncelerle, Kurtuluş Savaşı’nın önderi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, demokrasi ve özgürlük kahramanlarına şükranlarımızı sunuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız kutlu olsun.”