ÇYDD Genel Merkezi ve tüm Şubelerinin katılımıyla Akşehir ve Afyon’da devam eden “Büyük Zafer’in 100. Yılı” buluşması gerçekleştirildi.

Eskişehir Şubesi olarak yönetici ve gençleri  büyük buluşmada yer aldı.

Bir açıklama yapan ÇYDD Eskişehir Şube Başkanı Sevgi Akmen, “Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığındaki Türk ordusunun işgalci güçleri Anadolu’dan çıkararak özgür ve bağımsız bir ulus olmamızı sağlayan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Savaşının 100. Yıldönümünde Türkiye’nin her yerinden gelen gençlerle Zafer coşkusunu birlikte yaşadık.  

Bağımsızlık ve özgürlük ateşini yeniden yaktığımız Akşehir ve Afyon’da geçirdiğimiz iki gün boyunca çağdaş gençlerle birlikte “Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün İzinde Sonsuza Dek Yaşayacaktır” demenin gurur ve sevincini yaşadık.

ÇYDD olarak her yıl özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın kazanıldığı bu topraklarda “Büyük Zafer Buluşmalarında” bir araya gelmeye devam edeceğiz. Bu sayede gençlerimizin ulusal tarihimizi yerinde ve doğru kaynaklardan öğrenmesini sağlayacak ve yurttaşlık bilincini daha da arttıracağız.

Selam olsun direnen İran halkına! Selam olsun direnen İran halkına!

Büyük Zafer buluşmalarında ÇYDD ailesi olarak yan yana olmayı ve böylesine büyük bir coşkuyu yıllar boyu paylaşmayı diliyoruz. 

Büyük Zaferin 100. Yılı Kutlu Olsun.”