İyi Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Dursun, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardımlardan yararlanan vatandaşların ihtiyaçlarının tespit edilmesi için ulusal ziyaret programı kapsamında 81 ilde hane ziyareti talimatı verilmesine ilişkin konuştu

İyi Parti Eskişehir İl Başkanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ulusal ziyaret programı kapsamında vatandaşlara dağıtılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı mektuba yönelik basın açıklamasında bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal yardımlardan yararlanan vatandaşların ihtiyaçlarının tespit edilmesi için ulusal ziyaret programı kapsamında 81 ilde hane ziyareti talimatı verilmesine ilişkin konuşan İyi Parti İl Başkan Yardımcısı İbrahim Dursun, program kapsamında devlet memurlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı bir mektubu vatandaşlara ulaştıracak olmasını “devlet eliyle propaganda” olarak nitelendirdi. Cumhurbaşkanının devlet görevi gereği tüm topluma eşit mesafede yapması gereken hizmetleri adeta seçim çalıştırmasına dönüştürdüğünü söyleyen Dursun, daha önce de stadyumlara, miting alanlarına kamu görevlilerinin zorla taşınarak propaganda malzemesi yapıldığını anlattı. Dursun sözlerine şu şekilde devam etti: “Daha önce de yapıldığı gibi kamu görevlileri bu kez de kapı kapı dolaştırılıp Cumhurbaşkanı’nın mektubunu dağıttırılarak adeta AKP ' ye oy istemeye zorlanmaktadırlar. Yapılan uygulama, vatandaşa adil ve tarafsız bir şekilde hizmet sunma görevi bulunan kamu çalışanlarımızı yani memurlarımızı vatandaşın gözünde küçük düşürmektir.”

MEMURLAR YIPRATILIYOR

Devlet işlerinin memurlar eliyle tarafsız olarak görüldüğünü ifade eden Dursun, yapılan uygulamalarla vatandaşın devlete olan saygısı ve güveni ile birlikte hukuk ve adalet duygusunun kaybolduğuna dikkat çekti. Dursun, devlet memurlarının siyasi propagandaya zorlanarak milletin gözünde devlet memurlarının yıpratıldığını söyledi.

CUMHURBAŞKANI KENDİ KİTLESİNİ MUHAFAZA EDİYOR

Gerçekleri yasaklarla gizleyemezsiniz Gerçekleri yasaklarla gizleyemezsiniz

Dursun, Cumhurbaşkanlığı makamını Cumhurbaşkanı’nın sadece kendi partisine taraf olan vatandaşlar için kullandığını ifade ederken, kamuda liyakatin hiçe sayıldığının altını çizdi. Dursun, “Kendilerinden olan kişiler hak etmedikleri halde kamuda ve bürokraside bütün kadro ve makamlara getirilmişlerdir. Bunun sonucunda, özellikle kamudan başlamak üzere devlet bütünlüğümüz bozulmuş, vatandaşlarımız iktidar tarafından bizden olanlar ve olmayanlar olarak kutuplaştırılmış ve kendilerinden olmayanlar ötekileştirilerek adeta yok sayılmıştır.” şeklinde konuştu.