CHP İstanbul Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Ceviköz, Eski Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve ABD Büyükelçisi deneyimli diplomat Namık Tan ve dünya liderleri ile yaptığı söyleşilerle bilinen, dış politika yazarlığının marka ismi  usta gazeteci Nur Batur'un konuşmacı olarak katıldığı “Cadı Kazanında Türk Dış Politikası” paneli yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2022-04-22 at 16.43.08

Gözden kaçırmayın

Konya Otobüs Kiralama Hizmetinin Farkı Konya Otobüs Kiralama Hizmetinin Farkı

Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu’nn sunuculuğunu yaptığı programa, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer  ve çok sayıda dinleyici katıldı. Panelin açılışını Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy yaptı. Kent diplomasisi politikalarının her geçen gün önem kazandığını ifade eden Akçasoy konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bu doğrultuda Eskişehir’de yerel yönetimlerimizin kurduğu uluslararası ilişkiler neticesince bir araya gelen kentlerimiz, normlar belirlemekte ve modern çağın gereksinimlerini kolektif bir yapı içerisinde edinebilmektedir. O nedenle ülkemizdeki tüm kentlerimiz dünyanın değişmekte olan dinamiklerini takip ederek, sadece merkezi hükümet ile ilişkilerini değil, küresel ölçekte bağlantılarını da öncelikleri arasında dahil etmeliler.” 

BÜYÜKERŞEN TEBRİK ETTİ

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise panelin katılımcılarının çok değerli bilgiler paylaşacağını ifade ederek, tüm dinleyicilerin dikkatle dinlemelerini önerdi. “Son derece önemli, aydınlatıcı bir tek kelimesinin bile kaçırılmaması gereken bir panel düzenlendiğini belirten Büyükerşen, böyle önemli bir konuda böyle değerli konuşmacıları Eskişehirlilere buluşturduğu için Kent Konseyi’ni tebrik etti.