Tepebaşı Belediyesi ile Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde hayata geçirilen Yeryüzü Ekoloji Okulu’nda ücretsiz olarak gerçekleştirilen atölye çalışmaları, her yaştan katılımcıyı doğa ile buluşturuyor.

Birlikte süt içen yavru köpek ve kediler görenlerin içini ısıttı Birlikte süt içen yavru köpek ve kediler görenlerin içini ısıttı

Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda Yeryüzü Ekoloji Okulu Doğa Stajı Uygulama Programı gerçekleştirilecek. 18 Nisan – 15 Mayıs arasında düzenlenecek programda; Kağıt Yapımı ve Tasarımı-1 (9-12 yaş), Yağ Distilasyonu (10-14 yaş), Bitkilerden Krem Yapımı-1 (18 yaş üstü), İklim Değişikliği ve Adaleti-1 (18 yaş üstü), Kompost-1 (10-14 yaş), Bitkilerden Krem Yapımı-2 (18 yaş üstü), İklim Değişikliği ve Adaleti-2 (18 yaş üstü), Kompost-2 (10-14 yaş) ile Kağıt Yapımı ve Tasarımı-2 (9-12 yaş) yer alıyor.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, kontenjanların sınırlı olduğu program ve yapılan atölye çalışmaları hakkında bilgi almak isteyenlerin, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne 0 (222) 211 40 00 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabileceğini bildirdi.