Eğitim Sen, Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, TEÇ SEN Şube başkanları Odunpazarı ve Tepebaşı ilçe milli eğitim müdürlüklerini ziyaret ederek Banka promosyonlarının iptal edilmesi için dilekçelerini verdi.

Kamuran Arıkan, Faik Alkan, Hüseyin Yurtman, İsmail Sakarya tarafından yapılan ortak açıklama şöyle; “Bilindiği üzere eğitim çalışanları, maaşlarının yattığı bankadan 3 yıllık süre için yapılan sözleşme ile banka promosyonu adı altında ödeme almaktadır. O günün koşullarında yapılan sözleşmeler ile verilen ücretler yaşanan ekonomik kriz nedeniyle komik bir rakama dönüşmüştür. Eğitim çalışanları sözleşme yapıldığı tarihteki maaşları ile bugünkü maaşları karşılaştırıldığında aldıkları promosyon miktarının maaş ile çok orantısız olduğu ve bu konuda bir güncellemenin yapılması gerektiği aşikardır.

Sağlık işçisi zor geçinir hale geldi Sağlık işçisi zor geçinir hale geldi

Bu bağlamda, müdürlüğünüzün  imzalanan banka promosyon sözleşmesinin güncelleme konusunda yaptığı girişimler önemlidir. Hukuksal anlamda yapılan ve bundan sonrada yapılacak olan bütün girişimlerde, Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş, TEÇ SEN olarak yer alabileceğimizi ve eğitim emekçilerinin yararına olacak her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyoruz.

Bankaların olumsuz tavrı değişmezse, tüketimden gelen gücümüzü kullanacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.”