Eskişehir Kadın Platformu Dönem Başkanı Fatma Ader,  30 Ağustos Zaferi nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Bazı ürünlerde mesafeli satışlarda cayma hakkı kalktı Bazı ürünlerde mesafeli satışlarda cayma hakkı kalktı

 “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusu 26 Ağustos 1922’ de başlayıp, 30 Ağustos’ ta zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, emperyalistler ve yer işbirlikçilerine karşı verilen dünyanın gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe geçmiştir.

 Emperyalizme karşı direnen bir halkın destanı haline dönüşen 30 Ağustos 1922 Zaferi tam bağımsızlığımızın, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin yaratıcısı olmuştur. Bu zafer yalnızca bizim değil; tüm mazlum ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır. Bugün 100. Yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, Anadolu halkının kararlı duruşu ve fedakârlıkları ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün yol göstericiliğinde, üstün bir askeri başarı olmasının yanında; din, dil, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden omuz omuza mücadele veren bir halka onurunu ve bağımsızlığını tekrar kazandırmıştır.

Emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine 30 Ağustos 1922’ de sözünü bir kez söyledi bu toprakların insanları, o günün işbirlikçileri, emperyalistlerin uşakları bugün yine karşımızda. Unutulmasın, günümüzden 100 yıl önce söylenen sözü bugün yine söyler bu toprakların insanları. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramının 100.yılını içtenlikle kutlara, Ulusal Kurtuluş Savaşımızın Önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz”