Odunpazarı Belediyesi hayırsever Eldem Ailesi’nin katkısı ile 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Gününde Odunpazarı’na bir yeni kreş kazandırdı.

Başkan-Kurt’un-Dünya-Çocuk-Hakları-Günü’nde-çocuklara-hediyesi-‘yeni-kreş’-oldu-(13)

Yaklaşık 250 çocuk kapasiteli Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Emek Mahallesi Ertaş Caddesi üzerinde yer alıyor.  Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde 2 oyun evi, 4 de sınıf bulunuyor.  

  İçinde 2 oyun evinin de bulunduğu kreşe, Eldem Dayanıklı Tük. Mal. İnş. Tur. İşlet. San. Tic. Aş. ile imzalanan protokolle Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi adı verildi.

Yaklaşık 250 çocuk kapasiteli Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşinin açılışına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra Hacı Zeynep Eldem’in oğulları Ali Eldem, İbrahim Eldem ve Nihat Eldem ile CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, Akademi Mezunları Derneği Başkanı Güven Tanyeli, Eski Devlet Bakanı Bahattin Şeker, Anadolu Üniversitesi Eski Rektör Fevzi Sürmeli, Ahbaplar Dönem Başkanı İsmail Urgancı, Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ali Ulu, Eskişehir Türk Ocağı Başkanı Nedim Ünal, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Türkiye Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, Eldem Ailesinin üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

  Hacı Zeynep Eldemin huzur içinde uyumasını ve mekanının cennet olmasını dileyen Başkan Kurt, Hacı Zeynep Eldem’in çocuklarının çok değerli bir iş yaptığını vurguladı. Eldem Ailesinin bu kreşin yapımına sundukları katkı ile Eskişehir’de her mahalleye bir kreş sözlerine ciddi bir katkı sunarken Türkiye’nin en önemli sorunlarından birine de parmak bastıklarını dile getiren Başkan Kurt, “Eldem Ailesi gibi bu işe gönül koyanlar var olduğu sürece biz her mahalleye 1 kreş yapma sözümüzün arkasındayız. Okul öncesi eğitim gerçekten çocuklarımız için çok önemli. Çocuklarımızın kreşe başladığı gün ile mezuniyet günü arasındaki farkı ben görüyorum. Yılsonu etkinliklerimizde çocuklarımızın geldiği noktayı da görüyorum. Bunun için de gurur duyuyorum. Kreşlerimizde görev yapan öğretmen arkadaşlarımıza, diğer çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Eskişehir’in en iyi eğitimi Odunpazarı Belediyesi bünyesindeki kreşlerde veriliyor. Bu konuda iddialıyız” dedi.

Lezzet ve şifa kaynağı nar suyunun tam zamanı Lezzet ve şifa kaynağı nar suyunun tam zamanı

ORTAK KÜLTÜRÜMÜZ, TARİHİMİZ

Açılışta Eldem Ailesi adına Hacı Zeynep Eldem’in oğlu Ali Eldem bir konuşma yaptı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a kendilerine bu imkânı sağladığı için teşekkür eden Eldem, açılışı yapılan Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çocukların Türkçeyi doğru öğrenmeye başlayabilecekleri bir yuva olacağını vurguladı. “Ortak kültürümüzü, tarihimizi, geleneklerimizi ve göreneklerimizi yaşayacaklar. Buradan gelecek için umudumuz olan nesillerin yetişmesine adım atmış olacağız. Bu yavrularımız burada dilimizi, tarihimizi, kültürümüz, geleneklerimizi, göreneklerimizi öğrenirken, bu yavrularımızın anneleri huzur içinde çocuklarını buraya teslim ettikten sonra iş hayatında yerlerini alacaklar. İş hayatı içinde

bulunurken kendi ekonomik özgürlüklerine kavuşurken, ailelerine de ekonomik olarak katkı

sağlayacaklar. Bu vesile ile mutlu ailelerin oluşmasına da vesile olacaklar. Belediye Başkanımız Kazım Kurt’un her mahalleye kreş organizasyonu içinde bizin ailemizin de bu çorbada tuzu bulunmasına imkân sağladığı için teşekkür ediyorum” diyen Eldem, konuşmasında okul öncesi eğitimin önemine de değindi. Başkan Kurt’un her mahalleye 1 kreş organizasyonu içinde Odunpazarı’nda bölgesindeki tüm muhtarların mahallelerine kreş yaptırmak için Başkan Kurt’un kapısını çalması gerektiğini söyleyen Eldem, “Muhtarlarımız mahalle sakinlerini bir araya getirerek, katkı sağlayarak, belediye ile işbirliğini temin ederek kendi semtlerinde birden fazla kreş olabilmesine imkân sağlamak ile ilgili birbirleri ile yarış edebileceğini umut ediyorum” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Başkan Kurt, Hacı Zeynep Eldem’in oğulları Ali Eldem, İbrahim Eldem, Nihat Eldem ve protokolde bulunan diğer isimler ile birlikte Hacı Zeynep Eldem Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ni gezdi.