İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil, KPSS'deki gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

““Emeğiniz emanetimizdir.” ÖSYM’nin meşhur sloganı. Özellikle FETÖ ve iktidarın el ele olduğu periyotta çalınan sınav soruları dolayısıyla çokça kulağını çınlattığımız kurum,  aradan geçen yıllarda sloganının aksine milyonlarca vatandaşın emeğine hıyanet etmeyi sürdürüyor.

Öyle ki bu yıl da KPSS sorularının çalındığı ortaya çıktı. Yedi iklim Yayınevi’nin deneme sınavı sorularıyla birebir aynı olan birçok sorunun tespit edilmesi üzerine soruların sızdırıldığı anlaşıldı.

Yapılan suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmanın neticesinde emek hırsızlarının bir an önce ortaya çıkartılması ve hangi kamu görevlileriyle iltisaklı olduklarının tespiti azami önem taşıyor.

Türkiye artık Avrupalı’ya da pahalı! Türkiye artık Avrupalı’ya da pahalı!

17/25 Aralık’tan itibaren ayrı düşmüş olsalar da Ak Partili bürokratlar arasında FETÖ etkisinin sürdürdüğü örgütün imza suçlarından soru hırsızlığının hala devam ediyor olmasından anlaşıyor.

 Bu gelişmeler yaşanırken KPSS’nin önümüzdeki günlerde yapılacak oturumlarının da iptal edildiği duyuruldu. Sınavın güvenirliği ortadan kalktığı için verilen iptal kararı isabetli olmakla birlikte yeniden yapılacak sınavın yarattığı mali yük ve milyonlarca lira kamu zararı da göz ardı edilmemesi gereken hususlardan bu konunun da özellikle takipçisi olacağız. Dileğimiz ve vaadimiz sınavlara emeğini, terini, yıllarını harcayan milyonların adil şartlarda yarışabilmesi ve liyakat esasıyla hedeflerine ulaşabilmesidir”