TEMAD Odunpazarı İlçe Başkanı Hulusi Emeksiz 17 Ekim Astsubaylar Günü nedeniyle şu açıklamayı yaptı;

“Saygıdeğer Astsubay camiası, derneğimizin kıymetli üyeleri,

Bugün 17 Ekim Astsubaylar Günü. Aynı zamanda Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin de kuruluş yıl dönümü.

Günümüz kutlu olsun. Sözlerimin başında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve saygıyla selamlıyorum.

Sözlerime sizlerin çok iyi bildiğiniz ancak kamuoyunu da bilgilendirme parelelinde bir soru ile başlamak istiyorum.

"Astsubay" Kimdir?

Astsubay, Yüreği vatan sevgisi ile dolu, vatanı ve milleti uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden, attığı kurşun ile hain bir darbe girişiminin belini kıran, ülkesinin bölünmez bütünlüğüne kastedenlere duvar olanlardır.

Yani kısaca "Ömer Halis Demir'dir."

Yıllardır ön yargılarla haksızlıklar yaşayan, haklı talepleri ötelenen, görmezden gelinen , "TSK bir ailedir" masalı ile yıllardır uyutularak hak gaspına uğrayanlardır.

Yaşadıkları bunca haksızlıklığa bunca hukuksuzluğa rağmen , onurlu mücadelesinde kararlı bir şekilde yürüyen ve yürümeyede devam edenlerdir.

Kimsenin aldığın da gözü olmayan kendi hakkını savunan ve talep edenlerdir.

 Linz arasında 10 yıllık kardeşlik  Linz arasında 10 yıllık kardeşlik

Tek talepleri adalet, eşitlik ve insan onuruna saygıdır.

Haklarımızı ve tazminatlarımızı almak için yolumuz uzun olsada inancımız tamdır.

Bizler, emeklisi ve çalışanıyla her daim devletimizin, milletimizin yanında olduk, olacağız, olmaya devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın!

Bu duygularla Türkiye sınırları içinde ve dışında görev alan, terör örgütleriyle mücadele eden kahraman meslektaşlarımıza selam ediyor, başarılar diliyoruz.

Sözlerimin sonunda camiamızın bu özel ve müstesna gününü bir kez daha kutluyor, siz saygıdeğer üyelerimizi sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum”