Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESÇEVDER ) UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Kapodakya’da yapılan yolu incelemek için Kapodakya’ya bir teknik inceleme gezisi düzenledi.

Yapılan karayolunun; olağanüstü doğal güzellikleri ve emsalsiz tarihi ile UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Kapadokya’nın kalbine hançer gibi saplandığını ifade eden ESÇEVDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Filiz Fatma Özkoç, Eskişehir Çevre Derneği üyelerinin Kapodokya inceleme gezisinde Kapdakya’nın simgesi haline gelen 3 güzeller ve Uçhisar kalesini gezdiklerini anlattı. Yörenin toprağından yapılan Avanos Çanak, çömlek atölyelerinde de incelemelerini sürdüren ekip, Daha sonra Güvercinlik ve Derbent Vadisi ile  Göreme Açık Hava Müzesi’ni de gezerek notlar aldı.

 

ESKİ’nin su tasarrufu eğitimleri devam ediyor ESKİ’nin su tasarrufu eğitimleri devam ediyor

 Eskişehir Çevre Derneği  ( ESÇEVDER ) olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çevrenin korunması, suların kirlenmemesi, ağaçların kesilmemesi, zeytinliklerin yok olmaması için mücadeleye devam edeceklerini ifade eden Özkoç, nerede bir kıyım varsa orada olmaya çalışacaklarını kamuoyuna bir kez daha duyurmak istediklerini söyledi.