Eskişehir Çevre Derneği yönetici ve üyeleri 29 Ekim tarihin de   Behice Boran’dan Bülent Ecevit’e, Yılmaz Güney’den Nazım Hikmet’te,  Deniz Geçmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’dan Erdal Eren’e  gibi kişilerin yattığı bazılarının idam edildiği  Ulucanlar Cezaevi Müzesini bazen gözü yaşlı kimi zaman hüzünlenerek gezme fırsatı buldu.

Ziyaret hakkında açıklama yapan dernek başkanı Sadık Yurtman, “ Bu ziyaretten sonra Anıtkabir i ziyaret ederek dönüş yolculuğuna başlamışlardır.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği ( ESCEVDER )  olarak Orman alanlarının yok olmaması, suyumuzun israf edilmemesi, havamızın, suyumuzun kirletilmemesi ve çevremizin yaşanabilir bir doğa harikası olması için bundan önce yaptığı çalışmalarını bundan da kararlılıkla sürdüreceğini kamu oyuna bir kez daha saygılarımızla duyurarak bundan sonraki her Cumartesi günleri çevre dostlarını bilgilendirme çalışmalarına devam ederek ve bu geleneğini sürdürmeye kararlıdır.

Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği üyeleri 29 Ekim de  Cumhuriyet Bayramımızın 98. Yıldönümü dolayısıyla Ankara’daki Anıt kabir’i ve Ulucanlar Cezaevi müzesini ziyaret etmişlerdir.

Ayrıca kurulmuş olan Türk Halk müziği korosu  çalışmalarına başlamış olup, koroya çevre dostlarımızı  beklediğimizi ve katılımın hepimize güç katacağının bilinciyle dostlarımızı koroya beklediğimizi iletiyoruz.

Escevder olarak her Cumartesi günü saat 14.00 de Dede mah. İmamzade sok.          No. 11  Odunpazarı Dernek binamızda bilgilendirme ve Workshop uygulamasına devam etmekte olup, 06 Kasım saat 14.00 de üyemiz Av. Özgür Özlem ÖNGEL tarafından Çevresel sorunlara Hukuksal Çözüm önerileri bilgilendirme toplantısı,  ESCEVDER binamızda üyelerimize ve çevreye duyarlı dostlarımıza açık olarak düzenleneceğini kamu oyuna saygıyla açıklarız”