ESKİ Genel Müdürlüğü, Mihalıççık ve Günyüzü ilçelerinde içme ve kullanma suyu depolarının yapım çalışmalarına devam ediyor. 

 Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), son olarak Mihalıççık ilçe merkezine 300 ve 500 m³’lük,  Günyüzü merkezde 600 m³’lük yeni depolar inşa ediyor.

Ayrıca; Mihalıççık ilçesinde 90 mm ile 225 mm arasında değişen çaplarda kullanılan borular ile 1572 metre isale hattı, 3200 metre şebeke hattı, 4050 metre terfi hattının yapımı da devam ediyor. 

Demokrasi Mahalleden Başlar Demokrasi Mahalleden Başlar

ESKİ’nin çalışmalarını yakından takip eden Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, “Mihalıççık ilçemizin sağlıklı suya kavuşmasında emekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve ESKİ ekiplerine teşekkür ediyorum. Mihalıççık ilçemizin daha yaşanabilir bir hale gelmesi için Büyükşehir Belediyemizin büyük desteklerini görüyoruz. ESKİ’nin çalışmaları ile Mihalıççık ilçesi sakinlerimizin yeni su deposunu yıl sonuna kadar kullanmaya başlayacak olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.