Eskişehir’de ünlü sanatçı Coşkun Sabah’ın konser programı, programı izleyen  sanat severlerden yoğun ilgi gördü.

Ertuğrul Altınel

Eskişehir Anadolu Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi’nde; Türk Sanat Müziği Korosu Coşkun Sabah Besteleri konser programı sanat severlerden tam not aldı. Konser programının açılış konuşmasını yapan Eskişehir Anadolu Kültür Derneği Başkanı Av. Ahmet Doğanses, "Eskişehir’de dernek olarak Eskişehir halkımıza sosyal alanda, eğitim alanında, kültürel alanda katkılar sağlamayı hedef ediniyoruz. Çölde kum tanesi kadar bile olsa, Türk milletinin kültürüne sanatına katkıda bulunmak bizim için şeref nişanesidir’’ dedi.

Koro Şefliğini Cem Aksu'nun yaptığı konser programı da ünlü sanatçı Coşkun Sabah da sahne aldı.  Birbirinden güzel Coşkun Sabah bestelerinin okunduğu konser programında, konser salonu izleyenleri almadı. Konser programını, bir gurup izleyici de salon dışında izledi. Konser sonunda; ünlü sanatçı Coşkun Sabah’a ‘doğum günü’ sürprizi yapıldı. Sahnede; ‘doğum günü’ pastasını kesen ünlü sanatçı Coşkun Sabah, ‘’Çok duygulandığını ve çok mutlu olduğunu’’ söyledi. Sahnede; ünlü sanatçı Coşkun Sabah, ‘doğum günü’ pastasını, son meddah Fatih Mühürdar, sanatçı Murat Seçkin ve Dernek Başkanı Av. Ahmet Doğanses ile birlikte kesti.  Ayrıca ünlü sanatçı Coşkun Sabah, ‘’Gazeteciler, şarkılarımın hit olmasının sırrını çok sordular’, ben sırrını çözemedim, benim şarkılarımı sizler sevdiniz. Sırrı, siz değerli halkımızda’’ dedi. 

Satranç turnuvasına yoğun ilgi Satranç turnuvasına yoğun ilgi

Konser izleyicilerden tam not alırken; birçok insanda konsere, salonun dolması sebebi ile giremedi. Konser programı; ünlü sanatçı Coşkun Sabah’a çiçek takdimin den sonra sona erdi.