Seyitgazi ilçe başkanı İsmail Gül esnaf ziyaretinde esnafın nabzını yokladı. Esnafın sorunlarını bizzat inceleyen ve notlarını alan İsmail Gül, enflasyonun pençesinde ezilen esnafa iktidarın elini hiç uzatmadığını ve esnafın her geçen gün yaşama umudunu yitirdiğini belirtti. 

Kiralar, faturalar, eğitim masrafları…   Kiralar, faturalar, eğitim masrafları…  

Seyitgazi Yenilik partisi ilçe Başkanı İsmail Gül, 1 Eylül  Seyitgazinin düşman işgalinden kurtuluşu ve Seyyid battal gazi, Anma günü dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundu. Gül açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Seyitgazi'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı kutlamaları Seyitgazimize hayırlı olsun. Vatanımız; varlığına göz dikenlere çiğnetilmeyecek, toprak diye basılıp geçilmeyecek ve binlerce kefensiz şehitten miras kalmış, uğruna ölünecek ve dünyalara değişilmeyecek cennetimizdir. Dost düşman herkes şunu çok iyi bilmelidir ki şehitliğin, peygamberlikten sonra en yüce makam olduğuna inanan Türk milletinin istiklal eksenindeki bu kaderi ebediyen değişmeyecektir. Türk milletinin evlatları olarak “şehit oğlu” olmanın verdiği büyük sorumluluğun idrakiyle kalplerimiz aynı imanla çarpmaktadır. Bu onurlu günde, vatan namusunu düşman çizmesine çiğnetmemiş şerefli bir ecdadın evlatları olarak bunu bir kez daha hep birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onunla gönül birliği eden silah arkadaşlarını, bu cennet vatanın uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi en derin saygı ve hürmetlerimle anıyor; yiğitler yiğidi Battal Gazi’nin siz saygıdeğer torunlarını en kalbi hislerimle selamlıyorum"