Eskişehir Sağlık Sen Cumhuriyet Kupası Halı Saha Futbol Turnuvasının şampiyonu Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden ESOGÜ FK takımı oldu. Bir ay boyunca ter döken 21 takım 294 oyuncu ve 56 maç sonucunda müthiş bir finale sahne olan karşılamaşmada Att Team ve Esogü Fk arasındaki final müsabakasında gülen taraf Esogü Fk takımı oldu. Turnuvanın 3. Lük 4. Lük mücadelesinde son yılların şampiyon takımı Yunus Emre Fk. 3. Olurken Esogü’nün bir diğer takımı Onkoloji 4. Olarak turnuvayı tamamladı.

Turnuvanın en iyi kalecisi olarak OnkolojiSpor Kalecisi Ufuk TEMİZ,

Turnuvanın istikrarlı Veteranı Yunus Emre Fk. Mürsel BELYURT,

En centilmen futbolcu OnkolojiSpor Burak ZEDEF,

Turnuva gol kralı ATT TEAM Erdal DURAN,

Turnuvanın fenomeni Esogü takımından Zafer ŞEKEROĞLU, oldu.

Kapanış törenin de konuşan Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal “her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz futbol turnuvamız pandemi nedeniyle geçen sene yapılamamış ve bu sene Cumhuriyet Kupası adı altında yapılmıştır. Bildiğiniz üzere pandeminin ağır yüküyle ezilen sağlık çalışanlarımıza bir nebze nefes olması, psikolojik yönden rahatlama ve sosyal yönden kaynaşma adına önemli bir fırsat olarak görmekteyiz.” dedi.

Final müsabakaları öncesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Aile ve Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü İle birlikte final maçları öncesi kadına yönelik şiddetle mücadeleye destek vermek amacıyla pankart ve dövizlerle başlama serominisi yapıldı.

Eskişehir Sağlık Sen Şubesi olarak üyelerimizin motivasyonlarını artırmak amacıyla sosyal projeler yapmaya devam edeceğiz.