KOZA Altın İşletmeleri A.Ş. tarafından Eskişehir’in Sivrihisar Mahallesi’ne yapılacak olan Kaymaz Altın ve Gümüş Madeni 3. Kapasite Artışı ile İlave Maden Atık Depolama Tesisi Projesi, ÇED bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı Düzensiz Göçle Mücadele Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin ve CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün de yaşanan tartışmalardan etkilendiği toplantıda görevini yerine getiren Gazeteci Meltem Karakaş da yaşanan tartışmalardan etkilenen isimlerden biri oldu.

Toplantı sırasında görüntü almak isteyen Esgroup çalışanı Gazeteci Meltem Karakaş’a müdahale edilmesi tepkilere neden oldu. KOZA Altın İşletmeleri A.Ş. Müdürü Kemal Öcal'ı görüntülemek isteyen Karakaş’a müdahale eden işletmenin basın çalışanı "Müdürüme yaklaşma, dokunmayın" dedi. Bu sözlere tepki gösteren Gazeteci Meltem Karakaş, herhangi bir şekilde Müdür Kemal Öcal’a dokunmadığını, gazeteci olarak, görüntü çektiği söyledi. Diğer basın mensupları yaşanan olaya tepki göstererek "Gazetecilerin neyi çekip, neyi çekmeyeceğine müdahale edilemez, görevini yapmasına engel olamazsınız" diyerek, özür dilenmesini istediler.