Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası Genel Merkezi, sendikamız üyesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreteri Mehmet Laçin hakkında Rektörlük tarafından 13 / B-4 kapsamında tesis edilen geçici görevlendirme işlemi hakkında açtığı davayı kazandı.

Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası Genel Merkezi,  sendikamız üyesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreteri Mehmet Laçin hakkında Rektörlük tarafından 13 / B-4 kapsamında tesis edilen geçici görevlendirme işlemi hakkında açtığı davayı kazandı.

Tüm Üni-Sen avukatı tarafından yürütmenin durdurulması talepli olarak açtığı iptal davası , sendikanın talebi doğrultusunda ve mahkeme heyetinin oybirliği ile "Yapılan işlemin iptali" şeklinde sonuçlanarak  02.10.2017 tarihli olarak karar açıklandı.

Gözden kaçırmayın

Gençlik ve sosyal medya söyleşileri Gençlik ve sosyal medya söyleşileri

Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası Genel Merkezi sosyal medya sayfasında konuyla ilgili  şöyle denildi:

“13 / b-4 maddesinin uygulanması hususunda sıklıkla görülen keyfi ve kasti uygulamalardan vazgeçilmesi ve bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesi için yeni ve yine emsal bir karar niteliği taşıyan Sakarya 2. İdare Mahkemesi'nin bu kararının da Üniversite çalışanlarımız ve değerli üyemiz için hayırlı olmasını dileriz.”