AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u engelleniyoruz iddiaları üzerinden sert bir dille eleştirdi.

Başkan Acar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt artık iyice köşeye sıkışmış olacak ki son günlerde yaptığı açıklamalarda engellendiği yönünde iddialarda bulunuyor. İddia diyorum çünkü böyle bir şey kesinlikle yok. Kazım Kurt'un 2019 Yerel Seçimler öncesi yaptığı açıklamayı hep birlikte hatırlayalım.  

'Artık Erenköy, Huzur ve Karapınar'da TOKİ'yi istemiyoruz. Biz de diyoruz ki TOKİ seni oradan kovalayacağız ve oraları biz yapacağız. Mahkeme kararı ile de TOKİ'nin orada yetkisi olmadığı ve yetkinin Belediyede olduğu açıklandı. Bundan sonra TOKİ orada yok. Karapınar'ı, Erenköy'ü biz yapacağız. Projeyi ve planı geçirdik, gerisi çok kolay olacak'.  

Demokrasi adına atılan en önemli adımlardan birisi Demokrasi adına atılan en önemli adımlardan birisi

Evet bu söylemlerin tamamı Kazım Kurt'un ağzından çıkmıştı. Aradan geçen 3.5 yıllık zamanda anlamış olduk ki sadece ve sadece seçim yatırımı yapmış. Çünkü o bölgelere tek bir çivi dahi çakılmadı. Şimdi tekrar seçimler yaklaştığı için engellendiğini ve o yüzden bir şey yapamadığını iddia ediyor. Bırakın engellenmeyi biz defalarca kendisine gel beraber TOKİ'ye gidelim, vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek adına hep birlikte elimizi taşın altına koyalım dedik. Ama her seferinde çağrılarımıza kulak tıkayarak bahanelere sarılmayı tercih etti. Şimdi soruyorum kendisine.

Sayın Kurt. Yetki Belediyede. Sen de Belediye Başkanısın. Belediye Meclis Üyesi çoğunluğu da sende ki biz de şu ana kadar vatandaşımızın faydasına olacak her konuda destek olmuşken seni engelleyen nedir? Neden sürekli bu kelimeyi kullanarak vatandaşlarımızın duygularını sömürüyorsun? Bu söylemler üzerinden daha ne kadar siyaset yapacaksın? Yapacağız, edeceğiz lafları yerine ne zaman icraata geçeceksin? Engelleme zihniyetinde olan sensin. Mamuca-Vadişehir Mevkiinde devam eden konut inşaatını durdurmak için elinden geleni yapıyorsun. Asıl sen gölge etme ve artık verdiğin bir sözü de yerine getir" diyerek Kazım Kurt'u vatandaşın sesine kulak vermeye davet etti.”