banner1507
banner639
banner1493

Etem Aykut Yenice’ye  İstifa Çağrısı

Türkiye Lokantacılar Pastacılar Federasyonu Yönetim Ve Denetim Kurulu ​​​​Üyelerinden Başkan  Etem Aykut Yenice’ye  İstifa Çağrısı yaptı. Yazılı açıklama şöyle; "

Etem Aykut Yenice’ye  İstifa Çağrısı

Türkiye Lokantacılar Pastacılar Federasyonu Yönetim Ve Denetim Kurulu ​​​​Üyelerinden Başkan  Etem Aykut Yenice’ye  İstifa Çağrısı yaptı. Yazılı açıklama şöyle; "

81 ilimizde faaliyet gösteren 104  Lokantacı Kebapçı Köfteci Tatlıcı ve Pastacılar Esnaf Odalarının  çatı kuruluşu olan Türkiye Lokantacılar Pastacılar Federasyonu’nun Başkanı  Ethem Aykut Yenice, kendisine yakın olan odalara tutum ve davranışlarında farklılıklar göstermektedir. Bu durum teşkilatımız içerisindeki diğer odalar tarafından rahatsız edici bir hal almıştır. Kendisine taraf olmayanlara gerek etkinlikler gerekse hizmetler bakımından farklı davranılmaktadır.

Ayrıca kendisinin faaliyet ve hizmetlerini eksik ve yetersiz bularak tenkit eden oda başkanlarını hedef haline getirmiş, Odasına hizmet araç kazandırmış Başkanına istifa çağrısında bulunması kabul edilir gibi değil, haksız ithamlar ve doğru olmayan trol haberlerle ve basın aracılığı ile itibarsızlaştırmaya çalışmaya başlamıştır. Bu konuda basına tek bir somut delil dahi sunmadan tamamen soyut ve asılsız iddialar ile algı yaratıp itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Yine yaptığı, tasvip edilmeyen işlere kaşı olan mevcut Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerini düzmece belgelerle yönetimden düşürmeye teşebbüs etmiştir. Bu hususta Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri tarafından Türkiye Ticaret Bakanlığı nezdinde şikayette bulunulmuştur. Haklılıklarını ispatlayan Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri Ticaret Bakanlığımızın emri ile görevlerine geri dönmüşlerdir. Ethem Aykut Yenice tarafından 09/10/2020 Tarihinde Azınlık Yönetim Kurulu Üyeleri ve usulsüz bir şekilde davet ettiği yedek yönetim kurulu üyeleri ile alınan Olağanüstü Genel Kurulu Kararı iptal olmuştur. Bu sebeplerden dolayı hakkında açılan birden fazla dava bulunmaktadır. Federasyonumuzun işleyişine engel olmakta, karar defterlerini ve hesap bilançolarını çoğunluk yönetim kurulu üyelerine taleplerine rağmen sunulmamaktadır. Son altı aydır kurum kaos içindedir. Sayesinde Kurumumuz Bakanlığımız, üst kuruluşlarımız ve kamuoyumuz nezdinde güvenirliğini yitirmiş ve itibarsızlaşmasına neden olmuştur. Kendisini bu koşullarda ivedilikle istifaya davet ediyoruz,kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz...

Türkiye Lokantacılar Pastacılar Köfteciler Federasyonu Yönetim ve Denetim Kurulu adına

Bşk.Y. Sayit KARABAĞLI

Yön.K.Ü. Nihat YAMAN

Yön.K.Ü.Atilla ŞİŞMAN

Yön.K.Ü.Subutay KILIÇ

Yön.K.Ü.Aliosman KARAMERCAN

Yön.K.Ü.Hüseyin ŞİMŞEK

Federasyon Eğitim kurulu

Bşk.Murat ABAK

Fed.Başdanışmanı

Hamit Levent GÜRER

Denetim Kurulu Üyeleri

Den. K. Ü. Bahar BİLEN

Den. K. Ü. Mehmet KAYA

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner877