banner1502
banner639
banner1493

Katılımcı Demokrat Mühendisler adaylığını açıkladı

Katılımcı Demokrat Mühendisler Grubu Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nin 13. Olağan genel kurulunda Atila Tomsuk başkanlığında adaylıklarını açıkladı.

Katılımcı Demokrat Mühendisler adaylığını açıkladı

Katılımcı Demokrat Mühendisler Grubu Makine Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nin 13. Olağan genel kurulunda Atila Tomsuk başkanlığında adaylıklarını açıkladı.

Adaylık açıklamasında konuşan Katılımcı Demokrat Mühendisler Gurubu başkan adayı Atila Tomsuk, “Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik illerimizde yaşayan Makina, Endüstri, İşletme, Uçak, Havacılık, Uzay, Sistem, İmalat-Üretim, Mekatronik, Otomotiv ve Enerji Sistemleri Mühendisliği, Otomobil Mühendisliği ve Teknolojileri, Enerji Sistemleri Mühendisliği ve Raylı Sistemler

Mühendislerinin 65 yıllık geçmişe sahip olan meslek örgütü TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’nin 13.Olağan Genel Kurulu  8-9  Şubat 2020 tarihlerinde yapılacaktır” dedi.

Mühendisler teknoloji ve sanayinin vazgeçilmez unsurları olarak, mühendislik eğitiminin ve mühendislerin sorunlarının farkında olduklarını vurgulayan Tomsuk şunları söyledi:

“Bilim ve Mühendislik eğitimi ile sanayinin eşgüdümü olmaksızın, uygulanan plansız politikalar, ülkemizdeki meslek ve meslektaş sorunlarının karda yuvarlanan bir kartopu gibi hızla büyüyerek, her geçen gün taşınması daha da zorlaşan bir yük haline gelmektedir. İşsizlik, beyin göçü, düşük ücret ve yetişmiş insan profiline uygun olmayan işlerde çalışma bu büyüyen sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Önceki Genel Kurullarımızda belirttiğimiz gibi, sanayi ve teknolojinin evrimi bizim gibi meslek örgütlerinin sürekli yenilenerek, geleceğe yönelik adımlar atmasını zorunlu kılmaktadır.

Üye sayısı 550.000 i geçmiş olan ve 200 den fazla şubesi bulunan TMMOB’yi ve ona bağlı odaları etkisizleştirmek amacıyla, yakın tarihimizde eşine rastlanmayacak yoğunlukta yasa, yönetmelik ve KHK üretilmiştir. TMMOB’ nin üyelerinin haklarını korumak amacıyla 2012 yılında SGK ile imzaladığı ancak 2017 yılında SGK tarafından tek taraflı olarak fesih edilen mühendis asgari ücret protokolün yeniden uygulanması gerekmektedir. Şimdi örgütlü olmanın, dayanışma içinde olmanın, mesleğimize, ülkemize, barışa, demokrasiye, Hukukun ve İnsan Haklarının temel ve evrensel değerlerine hep birlikte sahip çıkmanın tam zamanıdır.

İşte tüm bu şartlar altında 13. Olağan Genel Kurulumuz ülkemizin içinden geçmekte olduğu tarihsel süreçte biz mühendisler için kritik bir önem arz etmektedir.

Odamızın emekten ve halktan yana tavrını esas alan çalışma ilkelerine uygun olarak, ülkemizdeki toplumsal hayatın her alanında, mesleğimiz  ve meslektaşlarımız ile ilgili konularda, üyesinin ve halkının yararına işler yapabilmeyi amaç edinen bir anlayışla, bundan önceki dönemlerde de olduğu gibi önümüzdeki dönem içinde, Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şube Yönetimine biz Katılımcı Demokrat Mühendisler olarak bir kez daha aday olduğumuzu tüm kamuoyuna  ve üyelerimize açıklamaktan büyük bir onur duyuyoruz.

Meslek onurumuz için; güçlü bir sanayi, demokratik toplumsal bir hayat ve daha yaşanabilir bir dünya için, çalışmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.

Eskişehir’imize yapılmak istenen termik santral ile, bu kentin havasının, suyunun, tarımının ve sağlığının bozulmasına izin vermeyeceğiz. Bu kentin sahipleri olarak; bilimsel veriler ışığında halkımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz. Termik santrale karşı durmak ve engellemek için hukuki mücadelemize de sonuna kadar sürdüreceğiz.

Bu amaçlar için umudunu ve enerjisini kaybetmeyen, bu işe gönül veren bizler hiçbir kişisel çıkar gözetmeksizin bu göreve bir kez daha talip oluyoruz.

Bu yolda tüm meslektaşlarımızı, birliğimizi ve örgütlülüğümüzü güçlendirmek adına bizleri 13.Olağan Genel Kurulumuzda desteklemelerini bekliyoruz. Üyelerimizin Genel Kurulumuza katılarak birlikte karar alma süreçlerimize katkı koyması, Mesleğimize, Örgütümüze, Demokrasimize, Cumhuriyetin Temel Değerlerine, Ülkemize ve Geleceğimize sahip çıkılması adına hayati bir önem taşımaktadır. “

Katılımcı Demokrat Mühendisler Gurubu yönetim kurulu adayları şöyle: Atila Tomsuk, Nezihe Hanecioğlu, Neşet Aykanat, Esra Turan, Metin Uçkun, Nergis Uygun Baş, Nezih Tok

Yönetim kurulu yedek aday üyeleri: S.Serkan Varoğlu, Hakan Öztürk, Cenk oskay, Fadime Gökkütük, Fatih Karabacak,  Melis Arıcıoğlu, Eray Altınçekiç.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner877