20211227_113759
Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve Parti Sözcüsü Prof. Dr. Gaye Usluer ve Eskişehir il yönetim Kurulu başkanı Baki Dündar ve üyeler Esgazete’yi ziyaret ederek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
9 Şubat itibarı ile resmi olarak seçimlere katılmaya hak kazanacaklarını ifade eden Prof. Dr. Usluer, “Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor, genel seçimler için çalışıyoruz. Türkiye’de 19 parti şu an itibarı ile seçimlere katılabiliyor, yeni kurulan partilerden ise 3,4 tanesi katılabilecek, biz de bunlardan biri olacağız. İyi bir örgütlenme süreci geçirdik ve çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi. Hükümetin, başka partilerden olan yerel yönetimlere iş yaptırmayarak halkı cezalandırdığını dile getiren Usluer, “İstanbul’a müfettiş gönderilmesinin amacı muhalefeti zorlamak, doğuda kayyum atanıyor, belediyelerde çözümsüzlük oluşturup, iş yaptırmıyorlar” şeklinde konuştu. 
Sayın İnce’nin siyasi deneyimi ve arka planı onu farklı kılıyor
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Eskişehir ziyaretini de değerlendiren Usluer, şöyle konuştu: “Genel Başkanımızın Eskişehir ziyaretinden çok memnun ayrıldık, halkın ilgisi Muharrem beyin enerjisi çok yüksekti. Genel Başkanımız Muharrem İnce, ülkenin tüm şehirlerine gitmek istiyor, yorulmuyor, seçim gecesi yaşananlarla ilgili vatandaşlardan soru bile gelmiyor, CHP’liler dışında kimse sormuyor, hiç bir ziyaretimizde bir protest o ile karşılamadık örneğin. Sayın İnce’nin bir ışığı var, özellikle gençlerin ve kadın ilgisi çok yüksek… İnce’nin siyasi deneyimi ve arka planı onu farklı kılıyor. Çok samimi, kafasının arkasında başka planlar olmayan, soran dinleyen, fikirleri önemseyen, bilgiye açık biri, kendisiyle çok rahat yüzleşebilen kendini eleştirebilen bir siyasetçi. Tüm bu özellikler çok kıymetli ve halka geçiyor, seçimlerde bunun sonuçlarını alacağımıza inanıyorum.” 
Dündar: İyi siyaset yapacağız
Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar ise yerelde yaptıkları çalışmaları anlatarak, “Bir yenilenme sürecindeyiz, teşkilat yapımızı güçlendirme çalışmalarımız sürüyor.  Üye bazında gayet iyiyiz, gençlerimiz çok aktif 3 üniversiteden de çalışma arkadaşlarımız var, gençlerden her alanda yararlanıyoruz. 5 ilçede örgütlüyüz ve büyüyoruz. Yerelde sorunları takip eden, çözüm üreten, iyi siyaset yapacağız” ifadelerini kullandı.