Eskişehir Kent Konseyi organizasyonu ile Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkı’nı gezen Gündüzler Mahallesi Yaz Kur’an Kursu öğrencileri, keyifli bir gün geçirdiler.

Yetişkin programları başlıyor Yetişkin programları başlıyor

İlimiz kırsal mahallelerinde yaşayan çocukların, deneysel ve uygulamalı etkinlikler ile keşfetmesi, öğrenmesi ve mutlu çocuklar sayesinde de mutlu bir geleceğin temellerini oluşturmaya önem veren Eskişehir Kent Konseyi çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Tepebaşı İlçe Müftülüğü tarafından Gündüzler Mahallesinde açılan yaz dönemi Kur’an Kursu öğrencileri ile bir araya gelindi. Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ve Genel Sekreter Ahmet Kapanoğlu ve Gündüzler Mahalle Muhtarı Selim Kurnaz ile Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı gezen 50 kişilik öğrenci grubu, parkı keşfetmenin mutluluğunu yaşadı. Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Her Şey Çocuklar İçin’ sloganıyla açılan Masal Şatosu’na hayran kalan çocuklar, Korsan Gemisi, Eti Su Altı Dünyası, uzay evi, bilim ve deney merkezinde de incelemelerde bulundular. Hayvanat Bahçesindeki hayvanları yakından görerek, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. Gezinin çocuklara kazanımlarından bahseden Kent Konseyi Başkanı Akçasoy “Şehrimizdeki tematik parklarımız çocuklarımızın keşfetmesine, hayal gücünü harekete geçirmesine olanak sağlıyor. Bu sayede geleceğimizin teminatı çocuklarımızda başarı ve üretkenlik kaçınılmaz oluyor. Bugün yine birbirinden kıymetli evlatlarımızla burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Onlar için her şeyi seve seve yaparız” dedi. 

Gün boyu hem eğlenen hem de öğrenen çocuklar ise Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nı çok beğendiklerini, masal kahramanlarından masallar dinlemenin çok güzel olduğunu söyleyerek Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkını şehrimize kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e ve Eskişehir Kent Konseyine teşekkür ettiler.