LOSEV Eskişehir Ulus Anıtı Meydani'nda Lösemili Çocuklar Haftasi  ve  LÖSEV'in kuruluş yıldönü nedeniyle bir etkinlik gerçekleşti.  Etkinliğe CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de katılım sağladı. 

Yapılan açıklama şöyle; "Tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanan 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası, LÖSEV'in kuruluş yıl dönümü (8 Kasım 1998) ile tamamlandı. Haftanın ve kuruluş yıl dönümünün önemini, iyileşmiş çocuk ve gençler, kanserle mücadele eden aileler, gönüllüler ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer'in katılımı ile LÖSEV Eskişehir Yetkilileri Meltem Namdar Durulgan ve Yasemin Durukan basın açıklaması ile açıkladı. Basın açıklamasından sonra tüm lösemili çocuklar ve ailelerine umut olmak için gökyüzüne turuncu uçan balonlar bırakıldı."Her Şey Bir Çocuğun Hayali ile Başladı; Bundan tam 24 yıl önce tedavi gördüğü hastane odasından haftalarca dışarıya çıkamayan lösemili çocuklar Şirin Babaları Dr. Üstün EZERden odalarına bir televizyon istedi. Ancak hastane yönetimi bu isteği geri çevirince Dr. Üstün EZER ve arkadaşları LÖSEVi kurarak çocukları hayallerine kavuşturdu. 8 Kasım 1998 de kurulan LÖSEV kuruluş gününü 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası olarak lösemili çocuklara ve ailelerine armağan etti. Bugün, hayallerin gerçekleşmeye başladığı, LÖSEV'in kuruluş günü. 23 yıl boyunca LÖSEV ile kurtulan hayatları, desteklerini esirgemeyen gönüllü ve bağışçıları umut, sevgi ve gururla kucaklıyoruz. 

Bu yıl LÖSEV olarak Maskemi Atarım Hayalime Koşarım” mesajı ile farkındalık yaratmayı hedefledik. Hafta boyunca tüm Türkiyede birbirinden farklı etkinliklerle, çocukluk çağı kanserleri içinde en sık görülen lösemiye dikkat çekmeye ve löseminin rengi TURUNCU RENK ile tedavisi süren çocuklara umut aşıladık, lösemiyle mücadelede bireylere ve topluma düşen görevleri vurguladık. Hafta boyunca çocuklarımızı ve ailelerini yalnız bırakmayıp farkındalık hareketine katılarak bizlere destek olan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara, çağrılarımızı daha görünür ve bilinir hale getiren basın mensuplarına çok değerli destekleri için teşekkür ediyoruz. İyileşmeyi bekleyen ve lösemiyi atlatıp hayallerine koşan tüm çocuklarımız, kahramanlarımız için gökyüzüne umut balonlarımızı bırakıyoruz. İyi ki sizler varsınız, iyi ki LÖSEV var!"