Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, Mart Ayı enflasyon rakamları üzerine ve maaş artışı talebi üzerine şu açıklamayı yaptı

Rektör Erdal’dan KKTC’de önemli ziyaretler Rektör Erdal’dan KKTC’de önemli ziyaretler

Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Akar, Mart Ayı enflasyon rakamları üzerine ve maaş artışı talebi üzerine şu açıklamayı yaptı, “Enflasyondaki tırmanış maaşları eritmektedir. Açıklanan TÜİK verilerine göre Mart ayı itibarıyla 3 aylık enflasyon %22,81 oldu. Önümüzdeki Nisan Mayıs ve Haziran aylarında enflasyon rakamlarının ne olacağı meçhuldür. Olağanüstü bir dönemden geçiyorsak hükümet olağanüstü kararlar almalı! Hükümet maaş artışı için Temmuz ayını beklememelidir. Bu üç ayı da bekleyip maaş artışı yapmak memuru ve emekliyi enflasyon karşısında ezdirmekten öte değildir.

Alışverişe çıkan alt ve orta kesim artışlar karşısında kara kara düşünmektedir. Çarşı pazar fiyatlarındaki artış hele ki şu mübarek Ramazan ayında vatandaşın belini bükmektedir.

Gereken tedbirler alınmalı, enflasyon durdurulmalı, hükümet maaş artışı için Temmuz ayını beklememeli emekli ve çalışanların maaşlarında Eşel Mobil (hareketli ölçek) gibi ek tedbirlerle vatandaşın alım gücü korunmalı, maaş/ücretler yükseltilmelidir.”

WhatsApp Image 2022-04-05 at 08.03.36