Eskişehir Tepebaşı İlçesinde Anadolu Üniversitesi’nin içerisinde bulunan Mustafa Kemal İlkokul ve Ortaokulu’nun ortaokul kısmının kapatılmasına tepki olarak velililer öğrenciler ile birlikte valilik binası önünde basın açıklamasında bulundu.

 Konu ile ilgili okul idaresi tarafından herhangi bir açıklama yapılmadığını ve okulun kapatıldığını  4 gün önce basından öğrendiğini belirten veliler, okul idaresine ve Okul Aile Birliği Başkanına ulaşamadıklarını söyledi. Veliler adına konuşan Mehmet Bulut ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Anadolu Üniversitesi içerisinde bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu 1990 yılından beri aktif halde. Bizlere bu okulda sınıftaki sayının fazla olmasından dolayı ortaöğretimin kapatılması planlandığı söylendi. Bizde Vali Erol Ayyıldız’a talebimizi bildirdik. Vali Bey ile görüştüğümüzde  şunu söyledi bize: “Bu okulla ilgili çalışmalar yapılmış, milli eğitim ve rektörlükle beraber sınıf mevcutlarının çok yoğun olduğu bundan dolayı ortaokul kısmının kapatılmasına diye bir yazı düşülmüş.”

Akar’dan Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki Akar’dan Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tepki

ÜÇ YÜZE YAKIN DİLEKÇE TOPLADIK

Okullarda başlayan kayıtlar  ile birlikte velilerin çocuklar boşta kalmasın diyerek 300’e yakın dilekçe toplandığını vurgulayan Bulut:  “300’e yakın dilekçe toplandı, dilekçeyi sunduk Vali Bey’e. Bizlere yardımcı olacak. Burası üniversite kampüsünün içerinde olduğu için rektörlüğün elinde bu olay. Valimiz diyor ki “Rektörlük eğer bana boş bir arsa verirse, benim bütçem var ve ben buraya bir yıl içerisinde ortaokulu kurarım.’’ Sayın Rektör Fuat Erdal ile görüşeceğiz ve Rektör Bey bir arsa sunarsa valiliye  veya milli eğitime. Orada bir okul yapılacak. Dilekçelerimizi sunduk ve duruma  göre hareket edeceğiz veliler olarak. Eğitim çocuklarımızın hakkı ve bu hakkı sonuna kadar devam ettireceğiz.” dedi.