Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay anneler günü mesajında şunları söyledi; “

Hayat yolculuğunun başından bu güne kadar bizleri her alanda besleyen annelerimizin “Anneler Günü’nü” kutluyorum.

Anne, bağlılığın, fedakârlığın, cömertliğin, karşılık beklemeden vermenin ve sevmenin sembolüdür. Anne, hep vericidir, fakat asla karşılık beklemez. Belki tek beklentisi sevgidir.

Gözden kaçırmayın

İmar planı değişikliği İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. İmar planı değişikliği İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Annelik serüveni ise anneler için kendine has ve sürprizlerle doludur. Anne karnına düştüğü andan itibaren annenin içini kaplayan o korku, endişe ve koruma içgüdüsü evladı bir yaşında da olsa elli yaşında da olsa değişmeyen tek duygudur. İşte bu duyguyu her daim yaşayan annelerimiz gönüllerimizin sultanıdır.

Anneler, ömür boyu sevgiye, saygıya, hizmete ve hürmete layık en yüce varlıklardır. Anneler, başların tacı, gönüllerin ilacıdır. Ne mutlu, annelerini, layıkıyla sevenlere; onları her zaman hatırlayanlara, annelerine en güzel şekilde hizmet edenlere, annelerinin hayır dualarını alanlara. Allah hepimizi her iki dünyada da annelerimizden ve onların sonsuz sevgisinden ayırmasın. Yüce dinimiz, anneye ve anne sevgisine özel bir yer vermiş, cenneti annelerin ayakları altına sermiştir.

Başta tüm şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerin ve anne adaylarının anneler günü nü kutlar, ebediyete uğurladığımız annelerimizi ise rahmetle yad ederim.”