Eskişehir’de yaşayan ve 14 yıldır kapak toplayarak 800’den fazla engelli kişiye umut olan Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş, Özel Şehir Koleji “İyilik Kulübü” tarafından okulda düzenlenen konferansta öğrenciler ile buluştu.

Sude Yalçın azmiyle örnek oluyor Sude Yalçın azmiyle örnek oluyor

 Eskişehir’de ulaşılmayan tek bir engelli kalmaması amacıyla çıktıkları yolda Şehir Koleji’nde öğrenci ve öğretmenlerle buluşan dede ve torunu Okulda başlatılacak “Mavi Kapak Toplama Kampanyası” hakkında öğrencilere hem bilgi verdi hem de yüreklendirdi.

Okul yönetimi konuyla ilgili, "Okulumuzun, İyilik Kulübü dede-torun mavi kapak kampanyası sahipleri Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş ile konferans gerçekleştirdi. Bu konferans kapsamında; Halit dede ve torunu Melike Sarıtaş okulumuzda başlatılacak olan mavi kapak toplama kampanyası hakkında öğrencilerimizi yüreklendirdiler. Bu güzel ve etkili konferans için Aydoğan ve Sarıtaş ile İyilik Kulübü öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederiz" dediler.

Eskişehir ve tüm Türkiye’nin tanıdığı dede ve torun hedeflerini açıklarken torun

Melike Sarıtaş, “Engelli insanlarımıza umut oluyoruz. Eskişehir’de ulaşamadığımız tek bir engelli kalmasın istiyoruz. Kıymetli olan engelli insanlara dokunabilmek” diye konuştu.

Konferansın ardından Şehir Koleji’nde Mavi Kapak Toplama Kampanyası başlatıldı.