Tepebaşı Belediyesi, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği iş birliği ile Köy Enstitüleri’nin 82. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak.

Tepebaşı Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği tarafından, Köy Enstitüleri’nin 82. kuruluş yıl dönümü kutlanacak. Etkinlikler kapsamında İlyas Küçükcan Kütüphanesi’nin açılışı da yapılacak.

Tepebaşı Belediyesi, Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği iş birliği ile Köy Enstitüleri’nin 82. kuruluş yıl dönümünü kutlayacak.

Eğlenceli Matematiğin Adresi “Matematik Evi” Eğlenceli Matematiğin Adresi “Matematik Evi”

Etkinlikler çerçevesinde ilk olarak 16 Nisan Cumartesi günü saat 12.00’de Hasan Âli Yücel Belde Evi girişinde hazırlanan İlyas Küçükcan Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleştirilecek.

Açılışın ardından saat 13.30’da yapımcılığını ve yönetmenliğini Çağatay Taşkın Yamen’in üstlendiği “Son Enstitülüler” adlı belgeselin gösterimi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde olacak. Ayrıca moderatörlüğünü Ayhan Türkseven’in yapacağı “Kuruluşunun 82. Yılında Köy Enstitüleri ve Eğitimimiz” adlı söyleşiye Deniz Zeyrek, Musatafa Gazalcı ve İlyas Küçükcan konuşmacı olarak katılacak. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’ndeki program kitap imza etkinliği ile sona erecek.

Öte yandan etkinlikler kapsamında 17 Nisan Pazar günü saat 12.30’da ise Vilayet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak.