Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Gürdal Sarıkaya basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Burada kuaför, berber ve güzellik uzmanlarının izin günü tartışmalarına ilişkin açıklama yapan Başkan Sarıkaya, “Türkiye’de 122 odamız var bazı oda başkanlarımızın izin günü tayin edememesinden dolayı uygulama için bakanlıktan ek süre talep edildi.” diye konuştu. Salı günü isteyenler imza topladığı için böyle bir karar alındığı iddiasının doğru olmadığını ifade eden Sarıkaya, “İzin günü Pazar olacaktır, izin gününü tayini edemeyen odalar için 1 Ocak tarihine kadar süre ertelendi, zaman tanındı, Pazar günü izin yapılmasına ilişkin alınan kararda bir değişiklik yoktur” şeklinde konuştu. Karar çıkmadan önce meslektaşlarının bunu ısrarla istediğini ve bu kararı çıkartmak için meclis kapılarında yattıklarını anımsatan Sarıkaya, alınan karara tüm meslektaşlarının saygı duymasını beklediğini söyledi.

Kayıt dışı mülteci sorunu

Eskişehir’de kayıt dışı çalışan mülteci berber ve kuaförlerle ilgili soruna da değinen Başkan Sarıkaya, “Eskişehir’de vergi levhası olan resmi çalışan meslektaşlarımızın hakları yeniyor. Konuyla ilgili mücadelemiz sürüyor, yakın zamanda bu kapsamda 11 işyerine zabıtalarla birlikte gerekli cezai işlemler uygulandı, bunları takip ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Eğitimlerin başladığını sözlerine ekleyen Sarıkaya, “Yaz sezonumuz bitti, eğitim sezonumuz başladı, Salı günü Taşbaşı Kültür merkezinde saat 10’da güzellik uzmanlarına yönelik eğitim programımız olacaktır, herkesi bekleriz.” dedi.

Bu akşam Çarpışma'da konu Eskişehirspor Bu akşam Çarpışma'da konu Eskişehirspor

(MY