Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Eskişehir İl Koordinatör Yardımcısı Meltem Durulgan ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Yasemin Durukan Odunpazarı Kent Konseyi’ni ziyaret etti.

   Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Eskişehir İl Koordinatör Yardımcısı Meltem Durulgan ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Yasemin Durukan Odunpazarı Kent Konseyi’ni ziyaret etti.  Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru’nun kabul ettiği Durulgan ve Durukan, kent konseyinin yapısı ve işleyişiyle ilgili bilgi alarak Başkan Kumru’ya LÖSEV faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

   Ziyaret sonrasında konuşan İsmail Kumru, LÖSEV gibi Türkiye ve Eskişehir’de çok önemli görev üstlenen bir vakfın ziyaretinden ve birlikte projeler gerçekleştirmiş olmaktan  mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “LÖSEV Türkiye’nin her yerinde çok önemli, anlamlı işler yapan bir sivil toplum kuruluşu. Maalesef ülkemizde lösemili çocuklar ve bir çok kanser hastası astronomik ilaç ücretleri ve tedavi masraflarıyla karşı karşıya kalıyor. LÖSEV bir çok lösemili çocuğun hayatına dokunuyor, yaşam mücadelesine destek veriyor ve hayata tutunmasını sağlıyor. Fakat binlerce lösemi ve kanser hastasının bulunduğunu göz önüne alırsak maalesef  STK’ların tamamına erişim ve destek şansı mümkün olmuyor. Bu yüzden yetkililerden kanser hastalarının ilaç ve tedavilerindeki pahalılık konusunda ellerini taşın altına koymasını bekliyoruz. Ayrıca kanser hastalarının sağlığına kavuşması için önem arz eden kök hücre bağışı için tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya ve kök hücre bağışı için donör olmaya davet ediyoruz. Kızılay merkezlerine giderek kök hücre donörü olabilir , eşleşmeniz sağlanırsa bir hayat kurtarabilirsiniz.”

Gözden kaçırmayın

Yeşilay’dan Başkan Ataç’a Ziyaret Yeşilay’dan Başkan Ataç’a Ziyaret