banner639

“Kız Kıza Kerem” eğlencenin yeni adı oldu

Sahne kostümü, repertuvarı, dansçılarla yaptığı muhteşem şovu ve kadın kadına olmanın rahatlığı… Kız Kıza Kerem fırtınası Eskişehir’de tüm hızıyla esiyor…

“Kız Kıza Kerem” eğlencenin yeni adı oldu

Sahne kostümü, repertuvarı, dansçılarla yaptığı muhteşem şovu ve kadın kadına olmanın rahatlığı… Kız Kıza Kerem fırtınası Eskişehir’de tüm hızıyla esiyor…

Aksen kimdir? Kısaca bize kendinizden bahseder misiniz?

Önce Herkese merhaba diyorum Kerem Aksen’i az çok hepiniz tanıyorsunuz, tanıyoruz, 3 yıldır ben de sizlerle birlikte kendimi sanat-sahne camiasında yeniden tanımaya başladım. Ama öncesiyle ilgili kendimi tanıtacak olursam Ankaralıyım, burada doğdum büyüdüm üniversite için konservatuvara Eskişehir’e geldim, opera mezunuyum. Şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde Öğretim Elemanlığı yapıyorum, aynı zamanda akademik anlamda da yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Bir yandan da 3 yıldır da Eskişehir’de herkesin bildiği gibi Abacı bünyesinde sahne alıyorum, sevgili Eskişehirlilerle buluşuyorum. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Anasanat Dalı mezunuyum.

Eskişehir’de bir “Kız Kıza Kerem” fırtınası var, çok özel geceler ve etkinlikler yapıyorsun, bu macera nasıl başladı?

Macera çok ilginç bir Türk filmi gibi başladı… Hep aynı hikâyeyi anlatıyorum ama şöyle oldu: Ben öğrencilik dönemimde farklı sektörlerde çalıştım, hem okudum, hem de iş hayatında deneyim kazanmak ve harçlığımı çıkartmak için, ekonomik anlamda kendimi güçlü hissetmek adına farklı işlerde farklı sektörlerde çalışmak istedim. Ekonomik anlamda -buradan aileme de teşekkür etmek isterim- çünkü maddi manevi her şekilde arkamda oldular. Yine başka bir sektörde çalışırken Amerika’ya gitmek istedim ve bir şirket aracılığıyla eğitimimi tamamlamak için gittim. Döndüğümde bu şirkette çalışmak istedim. Bu arada eski patronumun bir doğum günü eğlencesi vardı. Abacı Konak Otel’e gittik, patronumun arkadaşları ve biz çalışanlar oradaydık, masadaki kimseyi tanımıyorduk. Şarkıcı Özkan Uçar’ı dinlemeye gittik ona da buradan sevgiler yoluyorum. Özkan benim konservatuvarda olduğumu bildiği için zorla beni sahneye aldı ve ben de çıktım bir kaç şarkı söyledim ama daha önce hiç piyasada şarkı söylememiştim öncesinde bir tecrübem de yoktu. Sonrasında patronumun arkadaşlarından Abacı Grup Satış Pazarlama Koordinatörü Hasret Demir Aran, benimle görüşmek istedi ve yaptığımız toplantıda bir kadınlar matinesi yapmak istiyorduk ama uygun profil bulamıyorduk. Abacı bünyesinde birçok farklı mekânları var, Hasret hanım bana fikrimi sordu hangi sahnede çıkmak istersin diye? Ben daha butik bir yerde çıkmak istedim ve en doğru yerin Abacı Konak Otel olduğuna karar verdik. Sağ olsun Özkan bana o dönemlerde çok destek oldu birlikte sahne almaya başladık o günlerden bugünlere geldik çok şükür.

Abacı Grup eğlencede farklı bir anlayışı yakaladı hafta sonu eğlence anlayışını hafta içine de yansıttı Sizin 222’de her akşam canlı bir performansınız var bize bu programlarınızdan bahseder misiniz?

Evet Salı gününden başlıyor Salı 222Park Majha’dayım, Salı günlerine hareket getirdik diye düşünüyorum. Salı günü ben varım, Çarşamba Cuma günleri Volkan İmançer var, Perşembe akşamları Hande hanım var Cumartesi günleri de Mustafa Erdoğan var ve gecesinde de Şimal var. Özkan Uçar da Abacı Konak Otel’de her gece çıkıyor ve meyhane geceleri yapıyor.

Sanatçı kimliğiniz yanında eğitimci yanınız da var bize biraz bahsedebilir misiniz?

Tabi ki ben 3 yıldır bu piyasanın içindeyim ancak öncesinde konservatuvara çok idealist olarak başladım. Hedefim akademisyen olmaktı ya da sanatın olduğu alanda başarılı olmaktı. Hayat biz plan yaparken başka şeyler sundu önümüze ama ben hiç hedefimden ben hiç şaşmadım. Akademik anlamda eğitim anlamında kendimi geliştirmek istediğim için de Yüksek lisans yapmaya karar verdim. Afyondaki hocalarım da sağ olsunlar ders vermem için teklifte bulundular onlara da buradan teşekkür ediyorum sevgilerimi saygılarımı sunuyorum. Aynı zamanda yüksek lisansla birlikte de lisans öğrencilerinin ses eğitimi derslerine giriyorum.

Sizin sanatçı ve eğitimci kimliğinizin yanında bir de farklı bir kimliğiniz var siz gerçek bir gönüllüsünüz. Ne zaman bir derneğin, vakfın gecesi olsa o sahnede mutlaka siz yer alıyorsunuz, Bir de Eskişehir’de maalesef ki gece dışarı çıkamayan kadınlarımız var onlar için bu matineler gündüz kuşağına çekilebilir mi böyle bir proje var mı aklınızda?

Şimdi biz eğlence işi yapıyoruz ve bir çarkın içindeyiz müşteriler geliyor ve biz müşterilere bekledikleri hizmeti vermekle görevli bulunuyoruz. Ancak tabi ki sizin dediğiniz kitleye ulaşmak isterim ama benim buna açıkçası gücüm yetmez bu konuda iş belediyelere düşüyor çünkü sokaklara, mahallelere onlar daha kolay ulaşabiliyor, böyle bir şeye önayak olursa biz de seve seve yaparız.

Yakın zamanda böyle bir çalışman olacak mı ondan da kısaca bahseder misiniz?

Evet yeni bir yıla girdik, Odunpazarı'nda geçen sene bir yılbaşı eğlencesi düzenlemiştik kent konseyinde Kırmızı Toprak Mahallesi hanımlarıyla beraber bir etkinlik yapmıştık. Gönüllülükle ilgili de şöyle çok paran olsa ne yaparsın diye sorsan, çok param olsa paylaşırım -hakikaten paylaşırım- bunu laf olsun diye söylemiyorum. Şu anda da kitlem var, elimde çok paramız yok ama çok fazla sevenimiz var bu sevenimizi de paylaşmak istiyorum maddi olarak paylaşmasam da sevgiyi paylaşmak istiyorum. 28 Aralık’ta Odunpazarı Belediyesi’nin düzenlediği halk konserinde halkımızla buluştuk. Çok güzel bir yeni yıl kutlaması oldu.

Kerem’in bundan sonraki projeleri ne olabilir şunları da istiyorum bunları da istiyorum dediğin yapmak istediğin şeyler var mı?

Şu lafa ben çok inanıyorum “Biz plan yaparken Tanrı yukarıdan gülermiş”. Evet orta vadeli planlarım var bu hem akademik anlamda, hem hayata dair hem özel hayata dair hem de sahne hayatına dair orta halde planlarım var tabi ki... Özetle başarılı ve kaliteli olan her durumda her işte ben varım…

Kadınlar matinesi dışında yılda iki kere Muhteşem Gala geceleriniz oluyor, 8 Mart Kadınlar Günü’nde de özel geceniz oluyor. Büyükşehirler’de ya da yurt dışında izlediğimiz bir performans var şovlarında; yani dansçılardan tutun kıyafetler, müzikler, makyajlar zaten salon tıklım tıklım… Senin kostümün, , repertuvarının, o dansçılarla birleşmesiyle ortaya muhteşem bir şov çıkıyor. Kadın kadına olmanın da rahatlığıyla inanılmaz bir gece oluyor, artık bunun üstüne ne olur sence?

Yepyeni sürprizler olacak her defasında, üzerine koyarak ilerlemek bana haz veriyor.

Şimdi ben az önce müşteri dedim ama ben müşteriye hiçbir zaman müşteri olarak bakmadım, onlar hep benim misafirim oldu. Evime gelen misafir oldu çünkü bizi tercih ediyorlar bir beklentiyle geliyorlar, dolayısıyla onları en iyi şekilde uğurlamak istiyorum. Masaları tek tek dolaşmak, göz teması bunlar benim için çok önemli, onlara dokunmalıyım çünkü bizim için geldiler, vakit çok önemli zaman çok önemli… İnsanlar 3 saatini bize ayırıyorlar bunu da en iyi şekilde kullanarak, kaliteli zaman geçirerek gitmeleri gerekiyor. Sizlerden bunları duymak benim için çok büyük bir gurur, çünkü bunun için yapıyorum olumlu tepkiler duymak için yapıyorum açıkçası.

Senin işine gösterdiğin özeni, ayrıca konuklar da sana gösteriyor, herkes özel kıyafetler, özel saç ve makyajıyla oraya hazırlanıp geliyor, sen ve seyirci bir anda bütünleşiyorsunuz… Bazen sahneye seyircileri de davet ediyorsun, yani tam bir katılımcı interaktif eğlence anlayışını sergiliyorsun izleyiciler sahneye çıkıp dans da edebiliyor, şarkı da söyleyebiliyor, seninle konuşabiliyorlar Türkiye’de bunun başka bir örneği yok bence…

Estağfurullah, çok teşekkür ediyorum, dediğim gibi tamamen ev sahipliğinden kaynaklanan bir durum bu, bilmiyorum var mı açıkçası örnek aldığım takip ettiğim kimse yok, tabii ki de beğendiğim insanlar var ya da başarılarını takdir ettiğim insanlar var. Bir de şöyle bir durum var iş disiplini ile alakalı şimdi ben konservatuar mezunu olduğum için bizim çok fazla uygulamalı derslerimiz vardı, sahne dersi, ışık dersi, makyaj, dans dersi, drama dersleri, kendi alan derslerimiz… Biz hep konservatif bir şekilde yetiştik, ekip ruhuyla yetiştik dolayısıyla zannediyorum bundan kaynaklanan bir alışkanlıkla hep ekip ruhuyla davranıyorum. Çünkü siz misafirlerimiz de ekibin bir parçasısınız… Eskişehir’de bir müzikalimiz yok, keşke olsa senede bir kere opera şenliği oluyor ama bundan da belli başlı bir kitlenin haberi oluyor. Ben zannediyorum bunu misyon edindim, insanlara “Bu tarzda da eğlence var, böyle de eğlenebilirsiniz”i göstermek adına bunu misyon edindim diye düşünüyorum.

Bir de whatsap grubu var grubun adı Kız Kıza Kerem… Salı günü şu saate kimler geliyor diye eller kalkıyor, bir program yapılıyor, ama bu sadece bu bizim grubumuz değil birçok arkadaşın Kız Kıza Kerem Whatsap Grupları vardır.

Evet duyuyorum… Biz bu yola çıkarken tabi ki bunu düşünmedik, bu kadarını planlamadık ama her sektörden misafirimiz var bankacı, öğretmen, doktor, belediye çalışanı... Her sektörden duyuyorum bu sektörlerde hep Kızı Kıza Keremle Whatsap Grubu varmış bunu duymak beni çok mutlu ediyor açıkçası.

Yani bilmiyorum bundan bir yıl sonrası iki yıl sonrasında Eskişehir de Kız kıza Kerem de neler olacak ama iyi ki seni bulmuşlar iyi ki keşfetmişler ve Eskişehir’e kazandırmışlar. Biz kadınlar olarak çok mutluyuz seninle çok eğleniyoruz. Çünkü sen sadece bir sanatçı değilsin, eğitimcisin, gönüllüsün, yüreğin çok güzel, söyleşimize tüm içtenliğinle katıldığın için çok teşekkür ediyoruz. Senin de söylemek istediğin bir şeyler varsa son olarak düşüncelerini alabilir miyiz?

Ben çok teşekkür ediyorum beni önemseyip, gazetenizde yer verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum... İlk canlı yayınımı Esgazete’de yapmıştım, şimdi de bu güzel söyleşiyi Manşet’te yapıyoruz… www.esgazete.com’a ve Manşet gazetesi yöneticilerine buradan sevgilerimi yolluyorum… Esgazete’yi takip etmeyi unutmayın... Her Salı 222Park Majha’dayız - beyler ve hanımlarla birlikte- onu açıklayalım beyler de gelebilir. Çarşamba günleri de Abacı Konak Oteldeyiz burada kız kıza görüşmek üzere kendinize çok iyi bakın..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner877

banner1259