Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali’nin tarihi belli oldu.

Türkiye Kamu-Sen’den 1200 kişilik dev piknik Türkiye Kamu-Sen’den 1200 kişilik dev piknik

Medeniyetlerin buluşma noktası olan, Felsefi Mizahın Dünyadaki en büyük temsilcisi, düşünür ve gönül dostu Nasreddin Hoca’yı anmak için düzenlenecek festival  1-2-3 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 

Tarihi dokusuyla birlikte Dünyanın Merkezi olan Sivrihisar da 1-2-3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Sivrihisar Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali için geri sayım başladı. Sivrihisar Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen, ancak pandemi dolayısıyla 2 yıl ara verilen Sivrihisar Uluslar arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali, muhteşem atmosferiyle Gönül Dağı eteklerinde farklı medeniyetlerin buluşmasıyla gerçekleştirilecek. 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerinde yapılacağı Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalinde sergiler, yarışmalar, yöreye özgü lezzetlerin yer aldığı stantlar, el sanatları, workshoplar, alan etkinlikleri, çeşitli gösteriler ve sürprizler yer alacak.