Nabi AVCI, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen “Üsküdar Eğitim Okumaları” kapsamında “Enformatik Cehalet” konulu söyleşiyi gerçekleştirdi.

Programın ardından yine Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Mehmet Genç Kütüphanesi”nin açılış törenine katıldı.

Vekil adaylığı için istifa ettiğini açıkladı Vekil adaylığı için istifa ettiğini açıkladı

Prof. Dr. Nabi Avcı, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Belediyesi tarafından ortak düzenlenen “Üsküdar Eğitim Okumaları” programı kapsamında “Enformatik Cehalet” konulu söyleşiyi gerçekleştirdi. Söyleşide; Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Üsküdar ilçesinde görev yapan okul ve kurum müdürleri ile öğretmenler yer aldı.

Nabi Avcı, konuşmasında; Enformatik Cehalet kitabına atıflarda bulunarak 2019 yılında başkanlığını da yürüttüğü Bilişim Teknolojileri ile Mücadele Komisyonunda alınan kararlar üzerinden günümüz teknoloji bağımlılığı ile ilgili birçok bilgi paylaştı. Ayrıca öğretmenlik mesleğinin kutsiyetinden bahseden Nabi Avcı, bütün öğretmenlere ve okul müdürlerine teşekkür ederek söyleşisini tamamladı. Daha sonra Üsküdar Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 7/24 açık olacak olan, aynı anda 250 kişinin ders çalışabildiği ve 15 bin basılı kitabın bulunduğu “Mehmet Genç Kütüphanesi” nin açılışına katıldı. Açılış törenine; Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda davetli katıldı.

Nabi Avcı açılış konuşmasında, Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e böyle bir eseri kazandırdıklarından dolayı teşekkürlerini ileterek, Mehmet Genç’i rahmetle yâdetti. Konuşmasının ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi ve kütüphane tüm katılımcılar ile gezilerek incelendi.