Gürsöğüt-1 Barajı ve Hidroelektrik Santrali açılışına katılan Prof. Dr. Nabi Avcı açılışın ardından Sivrihisar İlçesine geçerek AK Parti İlçe Danışma toplantısına katıldı.

Zafer Partisi’nden Soner Çam’a cevap Zafer Partisi’nden Soner Çam’a cevap

 Toplantı sonrasında da devam eden ve tamamlanan projeleri yerinde tek tek inceledi.

12 Ağustos 2022 tarihinde Eskişehir Mihalıççık ilçesinde bulunan Gürsöğüt-1 Barajı ve Hidroelektrik santrali açılışı   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı bağlantıyla gerçekleştirildi. Açılışa Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Nabi Avcı, milletvekilleri Harun Karacan, Metin Nurullah Sazak, il başkanı Zihni Çalışkan, ilgili kurum ve kuruluş çalışanları katıldı. 

Sivrihisar İlçe Danışma Toplantısı 

Açılış programı sonrası Nabi Avcı, Sivrihisar ilçesinde gerçekleştirilen AK Parti ilçe danışma toplantısına katıldı. Toplantıda; Prof. Dr. Nabi Avcı, İl Başkanı Zihni Çalışkan, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Kadın Kolları Başkanı Özlem Ünalır, İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Altan, mahalle temsilcileri ve AK Partili vatandaşlar yer aldı.

Günde İki Saatten Fazla Elektrik Verilmeyen Günleri Biz Yaşadık ve Biliyoruz.

Konuşmasına herkesi selamlayarak başlayan Nabi Avcı; “Buraya Türkiye genelinde hizmete giren 34 Hidroelektrik santralinin açılışına katılarak geldik. Sayın Cumhurbaşkanımız Külliyeden toplu açılış programında canlı bağlantı ile açılışını gerçekleştirdi. Bunlardan bir tanesi de Eskişehir’imizdeki Gürsöğüt-1 barajıydı. İlk defa oy kullanacak olan gençler 20 yıllık Ak Parti iktidarından başka bir şey görmediler ondan öncesini bilmiyorlar.

 Dolayısıyla başka bir iktidarın başka bir yönetimin başka bir çizginin nelere mal olabileceğini sizin ve bizim kadar bilmiyorlar. Benim önümüzdeki seçimlerde 40 yaşın üzerindeki seçmenden herhangi bir kuşkum yok. Onlar muhalefetin haline bakarak durumu görüyorlar ve onların evveliyatını biliyorlar. Onların tekrar ellerine fırsat geçerse neler yapabileceklerini ve neler yapmayacaklarını siz biliyorsunuz ama gençler bilmiyorlar. Şimdi gençler bilmezler diyoruz ama nasıl anlatacağız. Mesela hanımefendiler elektrik kesintilerini hatırlarlar; önceden ilan edilen veya edilmeyen kesintiler, tam yemeğe kalkacaksınız, çamaşıra kalkacaksınız, bir işi yapacaksınız elektrikler yok. Ders çalışacak çocuklar ama elektrikler yok. Günde iki saatten fazla elektrik verilmeyen günleri hepimiz yaşadık ve biliyoruz. 

Gençlere güzel güzel anlatmamız gerekiyor.

Konuşmasının devamında Nabi Avcı; önceki konuşmacılar Sivrihisar Başkanımız Hamid Yüzügüllü’nün yaptıklarını çok güzel özetlediler. Hakikaten Sivrihisar 2014’ten önceki Sivrihisar değil. Önümüzdeki seçimlerde 2014 öncesini bilmeyen 6,5 milyon seçmen oy kullanacak bunların bir kısmı da Sivrihisar’da. Bu gençlerimiz zannediyorlar ki her sene burada onlar doğmadan önce de böyle şenlikler yapılıyordu; böyle hizmetler getiriliyordu; böyle müzeler açılıyordu zannediyorlar. Kilim müzesi, heykel müzesi hep vardı zannediyorlar. Bugünkü gibi sosyal hizmetler eskiden de vardı zannediyorlar. Ama öyle değil.  Bunu hepimiz biliyoruz ama gençlere de bir şekilde, güzel güzel anlatmamız gerekiyor.

Sivrihisar’a Elimiz Boş Gelmedik. İller Bankasından 10 milyon TL Kredi Müjdesi.

Avcı konuşmasının devamında; “Sivrihisar’a geldik ama eli boş gelmedik. Özellikle bugünkü İlçe Danışma Toplantımıza yetiştirmek için uğraştığımız bir müjdemiz vardı. Çok şükür o da yetişti. Biliyorsunuz Hamid Başkanımız çok güzel sokak sağlıklaştırmaları ve restorasyonlar yapıyor. Sivrihisar tarihine ve kültürüne yakışır bir çevreye yeniden kavuşuyor. İşte o çalışmalarda kullanmak üzere Belediyemizin İller Bankasından 10 milyon liralık bir kredi talebi vardı. Bugün İller Bankası yönetim kurulu toplandı ve kredi talebimiz onaylandı. İnşallah bu hizmetler daha da hızlanarak yürüyecek. Sivrihisar bir kere daha dünyanın merkezi olduğunu güzellikleriyle kanıtlayacak. Hayırlı uğurlu olsun inşallah.”

Toplantı sonrası Nabi Avcı ve beraberindeki heyet, Sivrihisar ilçesinde yapımı tamamlanan ve restorasyonu devam eden bütün çalışmaları yerinde tek tek inceledi. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’ye teşekkür ederek ilçeden ayrıldı.