Kök hücre nakli sonrası dönemi sağlıklı geçirmek için evde hastane benzeri bir ortam oluşturmanız gerekir. Nakil doktorunuz izin verene kadar evi kendiniz temizlememelisiniz. Odadan ayrıldıktan sonra odanızın temizlenmesi gerekir. Mantar ve bakteri oluşumu riskini önlemek için odanın duvarlarını boyayın. Yeni boyanmış bir odaysa, duvarları temizleyin.

Bulunduğunuz bölgede barınaklar varsa hastanın odasını, barınakların görünmediği evin en uzak köşesine taşıyın. Hasta odasındaki perdeleri ve diğer çarşafları yıkayın. İki haftada bir hasta için özel bir yastık, havlu, giysi ve yatak takımı hazırlayın ve ilk kullanımdan önce mutlaka yıkanmalı ve ütülenmelidir. Oda içinde küf ve mantar oluşturacak nemli bölgeler olmamalı. Detaylar için Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy sitesine bakınız.

Tedavinin Başarısını Etkileyen Faktörler

Tedavi başarısını artıran temel faktör, doğru hastayı seçip doğru teknikle kök hücre elde etmektir, Ancak kilo verme, düzenli egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri uzun süreli kök hücre uygulaması tedavisinin etkilerini arttırmaktadır.

Güneş ışınları artık her mevsim zararlı Güneş ışınları artık her mevsim zararlı

Tedavi Kimlere Uygulanmaz

Vücut kitle indeksi 30'un üzerinde olan obez ve fazla kilolu hastalar, ilerlemiş artrozlu ve kıkırdak dokusu tamamen tükenmiş kişiler kök hücre uygulaması yapılamaz.  Ayrıca çeşitli nedenlerle bağışıklık sistemi zayıflamış kişiler, romatizmal hastalıkları olan kişilere de yapılamaz.

Kök Hücre Kaç Günde İyileşir

Tedavinin etkisi yaklaşık 1 hafta sonra başlar ve hücre çoğalması ile günden güne artar. Tedaviden sonra hasta 2 gün kısıtlı hareket ettikten sonra günlük hayatına dönebilir. Detaylara Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy sitesinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.profdrhasmetmesutozsoy.com/kok-hucre-uygulamasi